Adform

Adform ve DoubleVerify iş ortaklıklarını devam ettirme kararı aldı

Adform ve DoubleVerify arasındaki iş birliği, markalara ön teklif verme (pre-bid) optimizasyonları yoluyla kaliteyi geliştirme ve görüntüleme kayıplarını azaltma imkanını sunuyor.

Modern pazarlamanın tek küresel, bağımsız ve tam entegre reklam platformu olan Adform, önde gelen, bağımsız, dijital medya ölçümü ve analitik sağlayıcısı DoubleVerify (DV) ile süregelen partnerliğini devam ettirme kararı aldığını duyurdu. İki şirket devam eden iş birlikleri kapsamında reklamcılara programatik kampanyalarını koruma imkânı sağlıyor. Ayrıca bağlantılı TV dahil olmak üzere, yeni ve heyecan verici alanlarda yüksek kaliteli medya desteği veriyor.

Yakın bir dönemde DV’nin bağlantılı TV (CTV) için ilk pre-bid marka güvenliği ve uygunluğu çözümünü lanse eden Adform, söz konusu iş birliğinin başladığı 2017’den beri, kendi DSP’sinde pek çok inovatif DV ürününü kullanıma açtı. Bu ürünler, Adform FLOW ve DSP yoluyla, ürün ve kanallar için şirketlere 360-derece marka uygunluğu kapsayıcılığı sunuyor. Ayrıca, yatırımları dolandırıcılığa ve geçersiz trafik görüntülenmelerine karşı korurken, şirketlere gelişmiş şeffaflık ve reklam gösterim yerleri üzerinde kontrol imkânı tanıyor.

Dünyanın önde gelen Telekom operatörlerinden Vodafone gibi şirketler, süregelen DV ve Adform partnerliğinden fazlasıyla değer elde ettiler. Vodafone izleyici uzmanı Olly Higgs bu konuda şunları söyledi: “DV’nin Adform ile ABS entegrasyonu, yapılması gereken manuel optimizasyonları azaltırken, engellenme oranımızı gözle görülür bir şekilde düşürdü. Bu da bizim için para ve zaman tasarrufu anlamına geliyor.”

Adform’un DV’nin Authentic Brand Suitability (ABS) ürünüyle entegrasyonu sayesinde Vodafone, Adform’un DSP’sinden yaptığı programatik satın almalarda marka güvenliğini, marka uygunluğunu ve sahtecilik denetimlerini yönetebildi. Böylelikle Vodafone’un ortalama engellenme oranı %4,14’ten %1,97’ye düştü ki, bu durum iş akışı etkinliğinde %200’lük iyileşmeye ve medya kaybında %2,17’lik bir azalmaya tekabül ediyor. DoubleVerify’la partnerliğin devamı, Adform’un reklâmcıların yüz yüze kaldığı en büyük zorluklara çözüm önererek, sektöre öncülük eden inovasyona olan sarsılmaz bağlılığını gösteriyor.

İlginizi çekebilir:  Vodafone'lular bayramda internet kullanımını ikiye katladı

Adform COO’su Oliver Whitten konuya ilişkin şunları söyledi: “Sektör, CTV gibi bakir kanalları keşfetmeye devam ettikçe reklamverenlerin de yeni yatırımlarını koruma ihtiyacı artıyor. Söz konusu partnerlik, örneğin DV’nin marka uygunluğu aracını DSP’ye uygulamak gibi, Adform’un reklamverenlere hiç olmadığı kadar kontrol sunan kilit çözümler önermesine olanak tanıyor.

DoubleVerify’ın İş Geliştirmeden sorumlu Başkan Yardımcısı Steve Woolway ise bu iş birliği ile ilgili şunları aktardı: “Adform ile olan partnerliğimize ve onların platformu aracılığıyla sektöre öncülük eden teknoloji ve çözümler sunma yetimize değer veriyoruz. CTV’nin dünyadaki popülerliği arttıkça, uygulamaların sayısı ve içerik hacmi de artıyor. Bir markanın kampanyasının hem yüksek performanslı hem de marka açısından güvenli olmasını sağlamak için uygun koruma ve izleme araçlarının kullanılması gerekir. DV olarak, pazarda bir ilk olan CTV marka güvenlik ve uygunluk özelliklerimizin, Adform müşterileri için kullanılabilir olmasından memnuniyet duyuyoruz.”

Adform ve DV, 2017 yılından bu yana Adform platformundaki alıcıların envantere akıllıca teklif vermelerine yardımcı olmak için DV’nin pre-bid ve post-bid programatik çözümlerini sunmak üzere iş birliği halinde çalışıyor. Adform, Nisan 2021’den bu yana Custom Contextual, Authentic Brand Suitability, cihaz düzeyinde sahtecilik koruması ve post-bid engelleme için Video Filtering olmak üzere dört yeni DV ürününe destek sunuyor.

Video: Baseus Encok W05 TWS kablosuz kulaklık incelemesi

Yeni videolardan haberdar olmak için buradan kanala abone olmayı unutmayın!

Yazıyı Oylayın

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir