Ağ kapasitesi Fujitsu DynamicFabric ile sanallaşıyor

Dünyanın lider bilişim firmalarından Fujitsu, Fujitsu DynamicFabric ile esnek, optimize edilmiş ağ altyapılarının oluşturulmasını sağladığını duyurdu. Fujitsu DynamicFabric kapsamında yer alan üç yenilikçi teknoloji özgürce birleştirilerek bağlantı ve kapasiteler sanallaştırılabiliyor. İhtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayacak ve sonrasında ağ bağlantılarını sanallaştıracak veri merkezi sınıfındaki bileşenleri tercih eden müşteriler sermaye harcamalarından ve faaliyet giderlerinden önemli derecede tasarruf edecekler. Bu, Fujitsu PRIMERGY blade tipi sunucuların Fujitsu’nun yerleşik ağ altyapıları ve gelişmiş yönetim teknolojileriyle birleştirilmesi sonucunda gerçekleşiyor.

Fujitsu DynamicFabric ile kullanıcılar ağ bağlantılarını optimize ederek ağ kaynaklarını değişen ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde ölçeklendirebiliyor. Basit tasarımı ve modüler mimarisiyle Fujitsu DynamicFabric kolaylıkla yönetilebiliyor ve basamak basamak, etkili maliyet yönetimiyle büyümeye yardımcı oluyor. Bunlara ek olarak mevcut veri merkezi ağlarıyla birlikte çalışabilmesi sayesinde BT yatırımlarını güvence altına alıyor.

DynamicFabric, BT yöneticilerinin tamamen sanallaştırılmış Yerel Ağlar ve Saklama Alanı Ağlarını (LAN ve SAN) kontrol etmesini sağlıyor. DynamicFabric aynı zamanda 8 kanala ayrılan 10 Gigabitlik adaptörüyle sanal sunucunun iş yüküne adapte olabiliyor. Bunun yanı sıra sunucu blade’leri eklenebiliyor, değiştirilebiliyor ve kurtarılabiliyor. Böylece dinamik veri merkezleri kolaylıkla yönetilebiliyor.

Fujitsu ServerView Sanal I/O Yöneticisi (SV VIOM) raf, kule ve blade tipi sunucuların LAN ve SAN ortamlarında yönetilmesini basitleştiriyor. Fujitsu PRIMERGY blade tipi sunucuların Bağlantı Blade’leri gelişmiş endüstri standartlarına uygun.

Fujitsu Technology Solutions Ürün Geliştirme Grubu Başkan Yardımcısı Jens-Peter Seick şunları söyledi: “İş çabukluğunu artırmak, tüm ağ kaynaklarının optimize şekilde kullanılmasını gerektiriyor. Fujitsu DynamicFabric sayesinde kullanıcılar bunu ağ kaynaklarını etkin bir şekilde kullanarak, iş yükleri hızlı bir şekilde sisteme ekleyerek ve yürüterek elde edebiliyor.”

Brocade Başkan Yardımcısı ve Pazarlamadan Sorumlu Yönetici John McHugh, “Fujitsu PRIMERGY blade tipi sunucuların Brocade’in VCS Fabric teknolojisiyle bir araya gelmesi sonucunda kullanıcılar en yüksek performansı, sisteme ekleme kolaylığını ve esneklik elde ediyor. Brocade VCS teknolojisini veri merkezi konsolidasyonu ve basitleştirilmesi konularında eşsiz bir deneyim sunmak üzere geliştirdik. Bu teknolojiyi en yüksek esneklik, performans ve birlikte çalışma standartlarımıza tabi tuttuk.” şeklinde konuştu.

İlginizi çekebilir:  HTC’den 4,3 inç ekranlı yeni One Mini

Cisco Başkan Yardımcısı Tuqiang Cao, “Cisco yenilikler sunma ve bu yenilikleri standartlaştırma, onlar etrafında ekosistemler kurma konularında uzun bir geçmişe sahiptir. Fujitsu PRIMERGY blade tipi sunucu ve Cisco Fabric Extender teknolojisini bir araya getirerek ortak müşterilerimize veri merkezi faaliyetlerini daha da basitleştirme ve verimliliği artırma şansını veriyoruz.” dedi.

PRIMERGY BX Ethernet Fabric Switch (Sistem Anahtarları) 10Gbit/s 18/6+6, Brocade VDX 6730 Data Center Switch’in (veri merkezi anahtarı) tümleşik versiyonudur. LAN ve yerel Fiber Kanal yuvalarına sahip olan 10 Gigabit’lik bu Ethernet anahtarı, bulut mimarilerinin yürütüldüğü dinamik BT ortamlarını destekleyen yüksek derecede esneklik sunuyor. Brocade’in ödüllü VCS Fabric teknolojisi sayesinde ise organizasyonlar mevcut ağ tasarımlarını ve kablolarını değiştirmelerine gerek kalmadan yüksek performanslı, buluta göre optimize edilmiş veri merkezleri oluşturabiliyor. Aynı zamanda tüm Fujitsu DynamicFabric altyapısındaki sunuculara bağlanabiliyor. Sistem düğümleri arasında otomatik olarak bilgi paylaşılması sayesinde ise tüm sistem daha verimli bir şekilde yönetilebiliyor, ek yükler önemli derecede azalıyor. Fiber Kanal saklama alanı ağlarına ek olarak PRIMERGY BX Ethernet Sistem Anahtarları Ethernet (FCoE), iSCSI, ve NAS depolama üzerinden Fiber Kanallara bağlanılmasını da sağlıyor.

Aynı zamanda Cisco Nexus B22F olarak da bilinen The PRIMERGY Ethernet FEX 10Gbit/s 16/8,Cisco Birleşmiş Sistem’in yüksek performanslı ağ mimarisini Fujitsu PRIMERGY blade tipi sunucu ortamına genişleterek veri merkezi mimarisini ve faaliyetlerini basitleştiriyor. Blade’in Cisco’nun Sistem Genişleticileri (Fabric Extenders – FEX) ailesinin üyelerinden biri olması sayesinde kullanıcıların işleri büyüdükçe katmanlar da Blade sunucuya kadar genişleyebiliyor. FEX blade ana Cisco Nexus anahtarının daha fazla operasyonel basitlik sunan bir uzantısı olma görevini üstleniyor. Sağladığı avantajlar arasında tek bir noktadan yönetim ve 1000’in üzerinde 10 Gigabit’lik Ethernet yuvasında şirketin BT poliçelerinin uygulanması yer alıyor. Çözüm, sadece Ethernet’in kullanıldığı ortamların yanı sıra Ortak Ethernet (Converged Ethernet) ortamlarını da Ethernet üzerinden fiber kanal (FCoE) kullanarak destekliyor. Böylece sahip olma maliyeti azalıyor, veri merkezi mimarisinin kablolama yapısı basitleşiyor.

Yazıyı Oylayın

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir