Albaraka, daha etkin süreç yönetimi için IBM ile anlaştı

Albaraka, performans yönetimi, bütçeleme ve planlama projelerini düzenlemek için IBM Cognos ile anlaştı. Yeni anlaşmayla banka içi analizlerde daha etkin bir süreç yönetimi hedefleniyor.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, haziran ayında başlattığı bilişim altyapısında yenilenme sürecini devam ettiren Albaraka, bu kapsamda IBM ile yeni bir projeye imza attı. Proje kapsamında Albaraka’nın performans yönetimi ve bütçe planlama süreçleri tek bir sistem içinde gerçekleştirilecek ve projeler daha etkin bir biçimde kullanılabilecek.

IBM Türkiye iş ortağı Intellium tarafından gerçekleştirilecek projelerin farklı fazlar halinde bir yıldan kısa bir zamanda tamamlanması öngörülüyor. Proje kapsamında Albaraka’nın ilgili tüm birimleri IBM Cognos Performans Yönetimi ve Bütçeleme ve Finansal Raporlama uygulamalarını kullanacak. Kurumsal Performans Yönetimi’nin üç önemli unsuru olan Kurumsal Karneleme, Bütçeleme ve Finansal Raporlama konularında Albaraka Türk’ün önemli bir rekabet avantajı sağlaması hedefleniyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Albaraka Türk Genel Müdür Yardımcısı Melikşah Utku, şunları kaydetti:

“Yeni anlaşmayla amacımız en iyi, en hızlı ve güvenilir bankacılık hizmeti sunmak. Bu iş birliğini bu anlamda çok önemsiyoruz. Albaraka olarak büyük bir dönüşüm içindeyiz ve 2015’te bunun sonuçlarını almaya başlayacağız. Ürün ve hizmet kalitesini artırmak, dağıtım kanallarımızın tamamını etkin kullanmak ve en iyi bilgi teknolojileri altyapısına sahip katılım bankası olmak için çalışanların performansını artırmalı, daha doğru ve adil hedefler ile bütçeleme sürecini yürütmeliyiz.

Kurum içi performans yönetimi sistemi Kurumsal Karne sürecini yönetebilmek ve bütçeleme ve planlama sistemlerini daha etkin hale getirebilmek amacıyla IBM Cognos’un ihtiyaçlarımızı karşılayabileceğini düşünerek bu ürünü seçtik.”

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir