Alcatel 10 bin kişinin işine son veriyor

İletişim cihazları üreten Alcatel-Lucent, tasarruf tedbirleri kapsamında 10 bin kişinin işine son verecek. Fransız telekomünikasyon cihazları üreticisi Alcatel-Lucent 10 bin çalışınını işten çıkaracak.

İşten çıkarma kararının tasarruf tedbirleri kapsamında alındığı belirtildi. Dünya çapında 72 bin çalışanı olan Alcatel, işten çıkarmalar sayesinde 2015 yılına kadar 1 milyar Euro tasarruf etmeyi planlıyor.

İşten çıkarmaların 900 tanesi Fransa’da gerçekleşecekken Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’da 4 bin 100 çalışanın işine son verilecek.

CNBC-e’nin haberine göre, şirket Asya’da 3 bin 800, Amerika’da ise 2 bin 100 kişiyi işten çıkaracak. Alcatel yetkilileri kararla ilgili bir yorum yapmaktan kaçındı. Şirket son beş çeyrektir net zarar açıklıyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir