Amazon, Rusya’ya kargo göndermeyi kesti

Yabancı internet mağazaları, Rusya’ya kargo göndermeyi reddediyor. İlgili açıklama, dünyanın en büyük online perakendecisi Amazon.com’a ait tüm sitelerde yer aldı. Sebebi, yeni gümrük kuralları.

Rossiya 24 televizyonunun verdiği habere göre DHL ve FedEx gibi önde gelen kargo şirketleri de birkaç gün önce bireysel kargoları Rusya’ya taşımayacaklarını açıkladılar.

Rusya gümrüğü, bu yılın başlarından itibaren alıcıların pasaport kopyasını, faturanın orijinalini ve alıcı adresinin pasaporttaki ikamet bilgileriyle uyuşmaması durumunda izahatı talep etmeye başladı.

Rusya’nın Sesi’nin haberine göre, Federal Gümrük Servisi, kuralların değişmediğini, sadece kontrolün arttırıldığını açıkladı. İdare, mevcut durumu görüşmek için gelecek hafta kargo şirketleriyle bir araya gelecek.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir