AMD’den grafik performansında üst seviye

2012, PC oyunları için muhteşem bir yıl oldu, satışlarının giderek arttığı ve artmaya devam edeceği bir gerçek.. AMD Gaming Evolved bu alanda bu yıla damgasını vurdu. Sadece 2012 yılında Hitman Absolution, Medal of Honor: Warfighter, Tomb Raider BioShock Infinite gibi GCN için optimize edilmiş AMD Gaming Evolved onaylı kaç oyun çıktığı düşünüldüğünde, bu durum olağan sayılabilir. AMD, büyük bir kararlılıkla grafiklerde gerçekçiliğin sınırlarını zorluyor, “AAA” sınıfı diyebileceğimiz büyük oyunlar da bu durumun en önemli kanıtı!

AMD Radeon HD 7870 GHz Edition ve AMD Radeon HD 7770 GHz Edition, segmentlerinin EN İYİ ekran kartları arasında yer alıyor. Bu ürünler piyasaya çıktığından beri AMD, oyun meraklılarının 110-160 dolar ve 210-260 dolar fiyat aralıklarındaki beklentilerini, GCN tabanlı mimarisiyle baştan aşağı değiştirdi. Kullanıcılar HD 7870 GHz’i 239 dolardan, HD 7770 GHz Edition’ı ise 129 dolardan başlayan fiyatlarla satın alabiliyor.  AMD ve kart üreticisi ortakları, Catalyst 12.8 ile kart sürücülerinde yaptıkları ciddi iyileştirmeler ve küçük bir fiyat farkıyla 1.1 GHz’in üzerine çıkan hız aşırtmalı işlemcilerle kullanıcılara hep daha fazla performans sağlıyor.

4xMSAA ve 8xMSAA, sürükleyici bir oyun deneyiminin ayrılmaz parçaları çünkü bir PC oyuncusunun asıl hedefi grafikte gerçekçilik elde etmek. En yeni DirectX 11 oyunlarını en iyi şekilde oynatmak için tasarlanan AMD Radeon HD 7870 GHz Edition ve AMD Radeon HD 7770 GHz Edition, oyuncuların hak ettiği grafik gücünü sağlayarak 1080p monitörlerde en yüksek ayarlarda 4xMSAA/8xMSAA ile oyun oynanabilmesini sağlıyor. Bu da rakiplerine göre çok daha iyi bir görüntü kalitesi verirken sonradan yapılan pürüzsüzleştirme işlemleri nedeniyle görüntünün bulanmasını önlüyor.

AMD Eyefinity Teknolojisi, çoğul monitör teknolojileri arasında en iyi olmayı sürdürüyor. AMD 2009’da AMD Eyefinity Teknolojisi ile PC oyunlarında kuralları değiştirdi. Yan yana veya üst üste yerleştirilmiş üç monitör uygulamasından baş döndürücü Eyefinity-5 ve Eyefinity-6 kurulumlarına kadar uzanan esnek monitör kullanımında AMD, öncülüğünü koruyor.

İlginizi çekebilir:  BiTaksi'den yolcu güvenliği için önemli adım

AMD’ye özel bir teknoloji olan AMD ZeroCore Power, boşa harcanan enerjiyi neredeyse ortadan kaldırıyor. HD 7000 serisi ile tanıtılan AMD ZeroCore Power Teknolojisi, başka hiçbir teknolojinin yapamadığını yapıp boş yükte %95’e kadar enerji atsarrufu sağlıyor. Kepler tabanlı ürünler ise bilgisayar boştayken bile elektrik israf etmeyi, gereksiz ses ve ısı üretmeyi sürdürüyor. Ayrıca CrossFire ile birden çok ekran kartı kullanıldığında ZeroCore Power’ın yararları katlanıyor.

AMD Gaming Evolved ortaklıklarının ürünü paket yazılımlar, oyun tutkunlarına paralarının karşılığını veriyor. AMD Gaming Evolved ile grafik teknolojilerinin sınırlarını zorluyoruz ve bir yandan da kullanıcılara ekran kartlarını yeni modeller ile değiştirmelerine fırsat sunuyoruz.

DirectX 11’e ve PC’ye özel SSAA, HDAO gibi özelliklerle dolu olan bu oyun Metacritic’te %84 puan ortalamasına sahip ve içindeki performans ölçüm özelliğiyle en hızlı ekran kartlarına bile meydan okuyor. Rage3D oyun hakkında bir teknik inceleme ve özel ayarlar kılavuzu yayımladı.

Yazıyı Oylayın

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir