Android uygulamalarını Windows’ta çalıştırın

AMD’nin BlueStacks ile işbirliği sonucunda piyasaya sürdüğü AMD AppZone, Windows tabanlı bilgisayarlarda çalıştırılabilen en geniş Android uygulama koleksiyonunu oluşturuyor.  İşletimini BlueStacks’in sağladığı AMD AppZone Player, yüz binlerce uygulamayı AMD tabanlı yeni nesil Windows 8 tablet, dizüstü ve hepsi bir arada masaüstü bilgisayarlara taşıyor.

Bu rakam, her biri yüz binlerce Android uygulama içeren Intel AppUp veya Windows 8 App Store gibi PC uygulama mağazalarındakinden çok yüksek.  AMD AppZone aynı zamanda AMD’nin dünya geneline yayılmış Windows 7 bilgisayarları ile de kullanılabiliyor.  BlueStacks ile yapılan işbirliği ve AMD’nin grafik işlemcisi (GPU) ve hızlandırılmış işlemci (APU) teknolojileri için optimize edilen yazılımlar, AMD tabanlı bilgisayarların AppZone’da diğer uygulama mağazalarına göre daha iyi bir deneyim yaşatmasını sağlıyor.

Kullanıma açık olan AMD AppZone’a www.AMD.com/appzone üzerinden erişip ücretsiz indirilen uygulamaları tarayabilirsiniz.  AMD ve BlueStacks aynı zamanda önde gelen bilgisayar üreticileriyle de yeni bilgisayarlara AppZone ve popüler Android uygulamaların satıştan önce yüklenmesi için anlaşmalar yapıyor.  Sitede pek çok dilde oyun, sosyal paylaşım, haber, alışveriş, müzik, iş dünyası ve eğitim uygulamaları bulunuyor.

Bilgisayarınızda neden Android uygulama çalıştıracaksınız?

Her şeyden önce Android uygulama ekosistemi çok büyük ve 500.000’den fazla uygulama içeriyor(1) .  Ayrıca müşteriler, farklı platformlara sahip cihazları, örneğin bir Android telefonu ve Windows tabanlı bilgisayarı aynı anda kullanıyor.  Bu durumda uygulamanın Android sürümü daha iyi olabiliyor ya da bazen Android dışında bir sürümü bulunmayabiliyor.

AMD tabanlı ürünlerde oynatıcı yazılımın en özelliği var?

Başta telefon veya tablet için tasarlanan uygulamaların çoğunlukla daha geniş ekranı ve daha yüksek çözünürlüğü olan bir bilgisayarda işletilmesinin önünde büyük engeller var.  BlueStacks bunu gidermek için oynatıcı yazılımı AMD Radeon™ ekran kartları, özellikle de APU ve GPU’larımızda bulunan OpenGL sürücülerimiz için optimize ederek geniş ekran deneyiminin daha iyi olmasını sağladı.  Ayrıca uygulamalar, AMD teknolojisi ile hızlandırılan AppZone ile tümleşik hale getirildi.

Nasıl kullanılıyor?

Oynatıcıyı indirmenin iki yolu var.  Doğrudan indirebileceğiniz gibi, uygulamalardan birini indirmeniz durumunda uygulama oynatıcıyı da kendiliğinden yükleyecektir.  Oynatıcı yüklendikten sonra ana sayfa düğmesine tıklayarak oynatıcının ana sayfasını açabilirsiniz.  Buradan yeni uygulamaları keşfetmek çok kolay!  Yukarıdaki düğmelerle tavsiye edilen uygulamaları inceleyebilir, arama alanını kullanarak istediğiniz uygulamayı bulabilir ya da daha önce indirmiş olduğunuz uygulamalara dayanarak sağda size önerilen uygulamalardan birini tıklayabilirsiniz.

BlueStacks teknolojisinin güçlü özelliklerinden biri de, uygulamaları ve kısa mesajları Android cihazınızla eşleştirmenizi sağlayan Cloud Connect hizmeti.  Bunu kurmak için Settings-Ayarlar düğmesini tıklayıp Cloud Connect’i seçtikten sonra ekranda verilen bilgileri uygulamanız yeterli.  Ayrıca BlueStacks Cloud Connect uygulamasını Android cihazınıza da indirmeniz gerekiyor. Kurduğunuz uygulamaları çalıştırmak kolay.  Oynatıcıyı ve uygulamaları başlat menüsünden açabileceğiniz gibi, indirdiğiniz tüm uygulamaların kısayollarını içeren “Apps-Uygulamalar” kitaplığını da tarayabilirsiniz. Kitaplıkla tümleşik olması, Android uygulamaların daha kolay çalıştırılmasını sağlıyor.

BlueStacks, geçen yılın son haftalarında yayına aldığı alfa sürümünden bu yana indirilen milyonlarca uygulama ve 1 milyondan fazla Facebook hayranı ile büyük başarı kazandı.  Biz de BlueStacks ile işbirliği yaparak Android uygulamaları AMD AppZone’a taşımaktan ve AMD AppZone Player’ı devreye sokmaktan çok memnunuz.  Mutlaka deneyin!

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir