Anneler Günü’nde cep telefonu satışları patladı

Gold Teknoloji Marketleri’nin satış rakamlarına göre, Anneler Günü haftasında cep telefonu satışları yüzde 64 arttı. En çok tercih edilen Anneler Günü hediyesi Samsung Galaxy S3 Mini olurken, küçük ev aletlerindeki artış yüzde 30’la sınırlı kaldı.

Teknolojinin gelişmesi, özel günlerdeki hediyelerin de değişmesini beraberinde getiriyor. Gold Teknoloji Marketleri’nin verilerine göre, birkaç yıl öncesine kadar klasik Anneler Günü hediyesi olarak görülen küçük ev aletlerinin tahtında artık akıllı telefonlar oturuyor.

Gold Teknoloji Marketleri’nin rakamlarına göre, cep telefonu satışlarında Anneler Günü haftasında önceki haftaya oranla yüzde 64’lük artış kaydedildi.

Bu dönemde en çok satılan akıllı telefon Samsung’un ağırlıklı olarak kadın kullanıcılar tarafından tercih edilen modeli Galaxy S3 Mini olurken, küçük ev aletlerindeki artış yüzde 30’la sınırlı kaldı.

Bu kategorinin şampiyonu ise meyve ve sebzeleri pratik bir şekilde doğramayı sağlayan ürün oldu. Ayrıca saç kurutma makinesi, buharlı paspas ve elektrikli süpürge de en çok tercih edilen Anneler Günü hediyeleri olarak öne çıktı.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir