Apple iTunes U’da yer alan ilk Türk Üniversitesi

Anadolu Üniversitesi, eğitim içeriklerini Apple’ın iTunes U platformuna taşımaya başladı. Hukuk’un Temel Kavramları, İş Sağlığı ve Güvenliği, İnsan Kaynakları Yönetimi ve Pazarlama Yönetimi gibi 50’yi aşkın dersin içeriğine öğrenciler bilgisayarlarından, tabletlerinden ve akıllı telefonlarında erişebilecekler.

iTunes U, iTunes Store içerisinde bulunan, üniversite ve kolej gibi eğitim kurumlarının topluma açık içeriklerini ders ve koleksiyon bazında sesli, yazılı ve video biçimlerinde sunabildikleri bir ortam. Müzik, film ve kitapların aksine dersler ücretsiz olarak indirilebilmekte. Anadolu Üniversitesi iTunes U desteği 2013 Şubat ayında yayına başladı.

Anadolu Üniversitesi’nin iTunes U üzerindeki tüm içerikleri ücretsiz sunuluyor. İçerikleri Apple bilgisayarların yanı sıra, iPod, iPhone, iPad cihazlarınızdan takip edebilirsiniz. Anadolu Üniversitesi, iTunes U desteği veren ilk Türk üniversitesi.

Daha fazla bilgi için: http://itunesu.anadolu.edu.tr

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir