Apple’ın harita uygulaması hayal kırıklığı

Apple’ın mobil cihazlarda uygulamaya açtığı yeni harita yazılımı, kullanıcılarını hüsrana uğratıyor. Apple, Haziran ayında Google şirketinin harita uygulamasını App Store’dan kaldıracağını duyurmuştu.

Onun yerine, kendi işletim sistemi olan iOS6 içinde başka bir harita uygulamasına yer verilmeye başlandı. Bundan sonra iPhone, iPad ve iPod Touch ürünlerini alanlar, cihazlarında Apple şirketinin yeni harita uygulamasını hazır bulacak. Fakat kullanıcıların yeni uygulamayla ilk deneyimleri pek de olumlu değil.

Şikayetlerden bazıları şöyle:

  • Stratford-upon-Avon ve Solihull gibi bazı kentler haritada yok.
  • East Sussex’deki Uckfield yanlış yerde gösteriliyor.
  • Manchester United kulübü arandığında, haritada beş yaş üzeri futbol takımı Sale United Futbol Kulübü beliriyor.
  • Aranan mobilya müzesi, bir nehrin içinde gözüküyor.

Yeni uygulamaya veri sağlayan TomTom şirketi ise “sadece servis sağladıkları ürünün kalitesinden sorumlu olmadıklarını” söylüyor.

BBC’nin haberine göre Apple, “Kullanıcı deneyimi, harita uygulamasına görsel canlandırma gibi ek özellikler katılmasıyla şekillenir. Kullanıcı deneyimi, bu üreticilerin yaptığı tercihlere bağlıdır. Biz haritamızın kalitesine güveniyoruz; dünya genelinde sattığımız 65 milyon taşınabilir navigasyon cihazı ve son iki yılda iPhone için yapılan 1,4 milyondan fazla TomTom uygulaması bu kaliteyi tasdik ediyor.” açıklamasını yaptı.

iPhone kullanıcıları Google Maps uygulamasına sahip olamasalar da, bu servise halen internet üzerinden ulaşabiliyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir