Arçelik, Beko ve Grundig markalarıyla LivingKitchen 2013’te

14-20 Ocak tarihleri arasında Köln’de düzenlenen Living Kitchen Fuarı’na, uluslararası markaları Beko ve Grundig ile katılan Arçelik A.Ş, çevre dostu ve akıllı teknolojilerle donatılmış ürünlerini ve geleceğin mutfak trendlerini ziyaretçilerle buluşturdu.

Arçelik A.Ş., Almanya’nın Köln kentinde düzenlenen LivingKitchen 2013 Uluslararası Mutfak Mobilyaları ve Aksesuarları Fuarı’na bu yıl iki markasıyla katıldı. Beko, Salon 4.1’deki C40 numaralı, Grundig ise Salon 4.2’deki C11 numaralı, markalarının özel tasarlanmış stant alanlarında geleceğin mutfak trendlerini ve en son yenilikleri ziyaretçilerle buluşturdu.

Avrupa’nın üçüncü büyük beyaz eşya markası olan Beko, fuarda “Akıllı mutfakta buluşalım” sloganı ile genç nesil için yemek pişirmeyi, bulaşık yıkamayı, buzdolabı kullanımını ve çamaşır yıkamayı eğlenceli bir deneyime dönüştüren, gelecek odaklı, kullanıcı dostu ve enerji tasarruflu mutfak çözümleri sunuyor. Üstün teknoloji ile üretilmiş olan, yüksek performanslı, yüksek kalitedeki ev aletleri, şık ve fonksiyonel tasarımlarıyla birlikte çevre dostu özellikleriyle de öne çıkıyor.

Grundig ise, bugüne kadar televizyon ile müzik sistemlerinde, kişisel bakım ürünlerinde ve bilgisayarlarında olduğu gibi teknolojisini, maksimum kullanım kolaylığını ve özel tasarımlarını öne çıkardığı beyaz eşya ürünlerini ilk kez Living Kitchen 2013’te tanıttı.

CAST Line By Patricia Urquiola isimli benzersiz tasarım yelpazesi, Beko’nun ev aletleri portföyündeki zaferini taçlandırıyor. Beko, önde gelen iç mekan ve ürün tasarımcısı olan Patricia Urquiola tarafından hazırlanan ‘CAST Line by Patricia Urquiola’ isimli seçkin tasarımını Living Kitchen 2013 Fuarı’nda sunuyor. İlk kez IFA Fuarı’nda duyurulan Patricia Urquiola tasarım ortaklığı ile Beko’nun özgün tasarım anlayışı pratik ev aletleri ile buluşuyor. Beko, Urquiola ile yapılan tasarım işbirliği kapsamında “CAST Line By Patricia Urquiola” isimli benzersiz ürün yelpazesini bir kez daha vitrine çıkarıyor. Sekiz ankastre mutfak ürününden  oluşan ürün ailesi,  merkezinde farklı yönlerde gazlı ocak karakterleri üzerine kurgulanan ve bu karakterin diğer ürünlere yansıtıldığı  endüksiyon ocak, fırın ve davlumbazı da kapsıyor. Ürünlerin kullanım ergonomisi, özgün sadeliği ve zarafeti göz kamaştırıyor.

Akıllı çözümler günlük mutfak işlerini eğlenceli hale getiriyor

Living Kitchen Fuarı’nda Beko, profesyonel ‘Cooksense’ teknolojisine sahip çok fonksiyonlu fırın OIM 25602 X gibi her türlü pratik ve çekici fonksiyonlarla uyumlu çok çeşitli akıllı ev aletlerini ziyaretçilerle buluşturuyor. Et hazırlanırken az, orta veya iyi pişip pişmediğini anlamak için etin iç kısmındaki sıcaklık bir sensör ile ölçülürken; Beko’nun bir diğer mutfak ürünü olan OIM 25901 X ankastre fırını ‘InnovaChef teknolojisi’ ile mutfağınıza farklı bir renk getiriyor. 82 adet otomatik pişirme programı, dijital renkli pişirme kitabı, USB bağlantısı ve daha fazla tarif ekleme özelliği ile yemek pişirmek artık çok daha basit ve eğlenceli bir deneyim haline geliyor.

Living Kitchen Fuarı’nda BEKO ayrıca, buzdolabı ve dondurucu segmentinde de akıllı uygulamalar ile çok sayıda ilgi çekici ürün sunuyor. Örneğin ‘Touchstation’ gardırop tipi buzdolabı/dondurucu kombinasyonu, 18 uygulamayı entegre edebilen yenilikçi ve çok ortamlı dokunmatik ekrana sahip.

Ev kullanımında optimum sonuç için en son teknoloji

Living Kitchen Fuarı’nda Beko kullanıcıya en ideal sonuçları sağlayan farklı yenilikçi teknolojiler de sergiliyor. Buhar kullanımının gerçek profesyonel fırında nasıl pişirme sonuçları sağlayacağını, yeni çamaşır ve ışıldayan tabaklar ve bardakların nasıl yıkanabileceğini uygulamalı olarak gösteriyor. DSN 6845 FX bulaşık makinesinde; gizli bir jeneratörün ürettiği yüksek sıcaklıkta su buharı desteği ile son derece gelişmiş bir kurutma imkanı sağlanıyor. “Buhar duvarında” ayrıca OIM 25701 X ankastre fırın da sergileniyor. Pişirme sırasında, doğru zamanda fırının içerisinde arkadan buhar beslemesi sağlayan bir fonksiyon ile donatılan ürün ayrıca, pişirme bölmesine manuel olarak üç defaya kadar buhar verebiliyor. Böylece bir yandan tavuk, et ve balıklar kurumadan nemini muhafaza ederken, ekmeğin de dışı kıtır kıtır ve parlak, içi de özellikle yumuşak hale gelebiliyor.

Beko tarafından sunulan benzersiz ve yenilikçi teknolojiler ile donatılmış bulaşık makineleri de ilk defa Living Kitchen Fuarı’nda tüketicilerin beğenisine sunuluyor. ‘Wash@Once’ program özelliğine sahip DSN 6832 FX30 ankastre bulaşık makinesi, farklı tipte bulaşıkları tek seferde yıkayabiliyor. Her türlü bulaşıkta ve hatta plastiklerde bile A sınıfı mükemmel yıkama ve kurutma elde ediliyor. Bulaşık makinesinin üst kısmında kullanılan ‘Gentle Spray’ teknolojisi, bardak veya porselen tabakları hafif su basıncı ile temizliyor. Makinenin alt tarafında ise standart programlardan yüzde 60 daha güçlü bir su jeti, her seferinde mükemmel temizlik sağlıyor.

Beko mutfağı yeşile çeviriyor: Enerji etkin ürünler en ideal tasarruf potansiyeli sunuyor

Yeni Beko bulaşık makineleri çevre dostu özellikleriyle de öne çıkıyor. Patentli ‘Etkin Kurutma Sistemi’ (EDS) sayesinde, DIN 6830 FX30 modeli, A+++ sınıfında enerji tasarrufu sağlıyor. Özel bir sistem yardımıyla bulaşık makinesindeki hava dolaşımının rutubet seviyesi düşürülüyor ve böylece önemli miktarda enerji tasarrufu sağlanıyor. Ayrıca, ‘EcoSmart’ ürünleri ile Beko, çevre dostu, A++ enerji sınıfında sadece 6 litre su tüketen DSN 71046 FX6 modeli gibi tasarruflu bulaşık makineleri sunuyor. Tasarımı, yapısı, etkinliği ve son derece verimli akıllı yalıtımı sayesinde, OIM 25603 X ankastre fırın ısı kaybını en aza indiriyor. Enerji tasarrufu konusunda ise tüketiciler, buzdolaplarının verimliliğine özellikle önem veriyor. A+++ sınıfı enerji verimliliği nedeniyle, yeni CN 136240 X buzdolabı/dondurucu kombinasyonu, A+ kategorisindeki buzdolaplarına kıyasla yüzde 50 daha fazla enerji tasarrufu sağlıyor.

Grundig, beyaz eşya ürünlerini tanıttı.

Grundig, bugüne kadar televizyon ve müzik sistemlerinde, kişisel bakım ürünlerinde ve bilgisayarlarında öne çıkardığı teknolojisi, maksimum kullanım kolaylığı ve özel tasarımları ile Living Kitchen 2013’te ilk kez beyaz eşya ürünlerini tanıtıyor. WeCare beyaz eşya ürün yelpazesiyle her tür elektrikli ev aletinin tedarikçisi olma yolunda önemli bir adım atıyor. Üstün enerji verimi düzeyine sahip, her zevke ve ihtiyaca uygun fırınlar, buzdolapları, bulaşık makineleri, çamaşır makineleri ve kurutucular içeren WeCare beyaz eşya ürün yelpazesiyle tüketicilerin karşısına çıkıyor.

Beko ve Grundig Stantlarında keyifli dakikalar

Beko standında hergün 17:00-18:00 arasında gerçekleşecek Happy Hour’da, pişirme alanındaki ışıklar maviye dönüyor ve chill-out müzik eşliğinde, konuklara kokteyller ve atıştırmalıklar ikram ediliyor. Ayrıca konuklar giriş kartlarını Beko standındaki piyango kutusuna kaydederek, Ipad mini kazanabilecekleri bir piyango çekilişine katılabiliyor. Çekilişi kazananlar hergün Happy Hour’da stantta açıklanıyor. Grundig standında da Almanya milli futbol takımının aşçısı Mr.Stromberg’in canlı pişirme gösterileri gerçekleştiriliyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir