ASELSAN ile NÖMAYG arasında sözleşme imzalandı

ASELSAN ile İstanbul-İzmir Otoyolu Projesini yap-işlet-devret yöntemiyle üstlenen NÖMAYG ortaklığı arasında, otoyolun ücret toplama sistemlerinin tesisi için 11,2 milyon dolarlık sözleşme imzalandı.

ASELSAN’dan yapılan açıklamaya göre, içinde Türkiye’nin en uzun, dünyanın 4. büyük köprüsü olan İzmit Körfez Köprüsü de bulunan otoyolun, Gebze-İznik kesimine tesis edilecek olan ücret toplama sisteminde biri köprü üzerinde olmak üzere toplam 6 adet ücret toplama sistemi istasyonu kurulacak.

Ücret toplama sistemi gişelerinin her biri Otomatik Geçiş Sistemi (OGS), Hızlı Geçiş Sistemi (HGS), kredi kartı ve nakit ödeme yöntemlerini kabul edecek. Ayrıca sistemin Bursa’da bir ana kontrol merkezi ile Kamu Özel Sektör Ortaklığı Başkanlığının sistemi izlemesi için kurulmuş bir diğer merkezi de bulunacak.

ASELSAN, söz konusu sistemi 2015 sonunda otoyol işletmeye başlayacak şekilde teslim edecek. Açıklamada, söz konusu otoyolun İznik-Bursa kesimi için de benzer bir sözleşmenin NÖMAYG ortaklığı ile ASELSAN arasında yakın zamanda imzalanmasının beklendiği kaydedildi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir