ASUS 2 yıldır üst üste Türkiye pazar lideri

Dünyaca ünlü pazar araştırmaları şirketi IDC (Uluslararası Veri Şirketi) 2013 taşınabilir bilgisayar pazarı rakamlarını açıkladı! Buna göre ASUS, taşınabilir bilgisayarlar alanında 2012’den bu yana ikinci kez Türkiye pazar lideri olduğunu ispatladı!

IDC’nin yayınladığı 2013 raporuna göre Tayvanlı üretici ASUS, Türkiye taşınabilir bilgisayar pazarında lider konumda yer aldı.

2012’de 344.000 taşınabilir bilgisayar ile yüzde 14,5’lık bir pazar payıyla birinci olan ASUS, 2013’te bu rakamı yaklaşık 370.000 adet ile yüzde 17,5’a yükselterek liderliğini pekiştirmiş oldu.

ASUS Sistem İş Grubu Türkiye Ülke Müdürü Bora Aras konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “2014’e girerken dokunmatik özellikli dizüstü bilgisayar pazarında dünya lideri olan ASUS, farklı tüketici gereksinimlerine yanıt verecek son derece geniş bir fiyat yelpazesi sunuyor. VivoBook serisi (dokunmatik ve Microsoft Windows 8 tabanlı dizüstü bilgisayarlar), Fonepad serisi (hem telefon hem tablet olarak kullanılabilen ürünler), MeMO Pad serisi (tablet ürünler) ve Transformer Book serisi (dönüştürülebilir dizüstü bilgisayarlar) ürünlerimizle ASUS olarak 2014’e de hızlı bir başlangıç yaptık ve 2014 yılında da büyümeyi hedefliyoruz” dedi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir