Avea, LTE teknolojisine hazır

Avea, LTE teknolojisi ve VoLTE (Voice Over LTE) teknolojisini müşterilerinin kullanımına hazır hale getirerek, LTE teknolojisinde, VoLTE teknolojisiyle müşterilerine sadece veri değil ses iletiminde de 4G kalitesinde hizmet sunacağını açıkladı.

Avea Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dehşan Ertürk ile Avea Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Coşkun Şahin’in ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda, LTE teknolojisinin, özel ve iş hayatında meydana getireceği değişiklikler hakkında bilgi verildi.

Ertürk, Türkiye’de ilk lisanslı Ar-Ge Merkezi’ne sahip GSM operatörü olduklarını hatırlatarak, “Avea olarak LTE teknolojisi ve ‘ses iletiminde gelinen son nokta’ olarak tanımlanan VoLTE teknolojisini müşterilerimizin kullanımına hazır hale getirdik. Böylece müşterilerimize sadece veri değil ses iletiminde de 4G kalitesinde hizmet sunabileceğiz” bilgisini verdi.

Dünya genelinde son 1 yılda LTE kullanıcısı sayısının yüzde 237 büyüyerek 158 milyona ulaştığını dile getiren Ertürk, bu yeni teknolojinin iş dünyasında da yeni kapılar açacağını anlattı.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir