Bilkom, Bilişim 500’de Distribütörlük’te yine ilk 3’te

Dijital yaşam koçu Bilkom, Türkiye’nin bilişim alanındaki tek kapsamlı araştırması Bilişim 500’de “Uluslararası Türkiye Dışı Merkezli Üreticinin Türkiye Temsilcisi/Satıcısı-Donanım” kategorisinde ikinci sırada yer aldı.

Bilkom’dan yapılan açıklamaya göre, Interpromedya Pazar Araştırma Grubu i-Research tarafından yapılan ve Türkiye bilişim sektöründe referans araştırma kabul edilen “Bilişim 500” sonuçları açıklandı. Araştırmada, bu yıl ilk defa bilgi ve iletişim teknolojileri alanında ayrı sıralama yapıldı.

İki ana, 9 alt ve 36 ürün ile hizmet kategorisinin yer aldığı araştırmada Bilkom, “Uluslararası Türkiye Dışı Merkezli Üreticinin Türkiye Temsilcisi/Satıcısı-Donanım” kategorisinde ikinciliği elde etti. Bilkom, “Uluslararası Türkiye Dışı Merkezli Üreticinin Türkiye Temsilcisi/Satıcısı” kategorisinde ise üçüncü sırada yer aldı.

Bilkom Satış Direktörü Fikret Ballıkaya, konuyla ilgili değerlendirmesinde, Bilkom’un, sunduğu katma değerli hizmetler ve “Bilkom güvencesi” ile distribütör kimliğinden çok öteye geçtiğini ve Türkiye’nin dijital yaşam koçu olarak konumlandığını ifade etti.

Marka, bayi ve tüketici eksenindeki çalışmaları sayesinde sürdürülebilir bir başarı yakaladıklarını belirten Ballıkaya, Bilişim 500 listesinde bu yıl da ilk üç sırada yer almalarının bunun en önemli göstergesi olduğunu dile getirdi.

Ballıkaya, “Tüketicinin eğilimlerini iyi gözlemleyen, teknoloji trendlerini iyi okuyan ve bu doğrultuda hızla hareket ederek cesur kararlar almaktan çekinmeyen bir şirket ruhuna sahibiz. Bu yapısal özelliklerimizin başarımızı devam ettirme ve artırma noktasında bize güç vereceğine inancımız tam. Yeni dönemde ise bir sonraki yıl bizi yine zirveye taşıyacak sürpriz markalarla ülkemizi buluşturacağız” dedi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir