BİMBSA, e-arşiv entegratörü oldu

Ulusal BT sektörünün lider şirketlerinden Bimsa, e-fatura, e-defter hizmetlerinden sonra e-arşiv için de entegratörlük hakkını alarak Gelirler İdaresi Başkanlığı’nın e-sistem’lerine ilişkin tüm hizmetleri için tam entegratör oldu.

Bimsa Genel Müdürü Tunç Taşman, “Bimsa olarak 2012 yılından bu yana sırasıyla elektronik fatura ve elektronik defter uygulamalarında özel entegratör olarak yürüttüğümüz hizmetlerimizi elektronik arşiv özel entegratörü de olarak tam entegratör sıfatıyla sürdürmeye başladık” dedi.

Başta Sabancı Holding şirketleri olmak üzere yüzlerce firmaya Edoksis yazılımıyla e-defter ve e-fatura hizmeti verdikleri vurgulayan Taşman, e-arşiv uygulaması ile de firmalara çok büyük bir yer ve maliyet kaybı yaratan, kağıt israfına çok önemli bir çözüm oluştuğunu ve Bimsa olarak e-fatura ve e-defter hizmeti verdikleri tüm firmalara e-arşiv hizmeti de vermeye hazırlandıklarını söyledi.

Taşman, 2012 yılından bu yana Lojistik, Perakende, Çimento, Otomotiv, Kargo, Demir-Çelik, Kimya, Sigorta, Enerji, Madencilik, Turizm ve Tekstil sektörlerinde 300’ün üzerinde firmaya e-defter ve e-fatura uygulamaları ile hizmet verdiklerini anımsatarak şöyle konuştu: “Şirketler, Bimsa’nın Edoksis yazılımına bulut üzerinden erişip bilgi işlem sistemlerini kullanarak, e-defter uygulamasından yararlanabilecek. Ayrıca şirketler Bimsa’ya başvuru yaparak Edoksis yazılımına kurumsal kaynak planlama uygulamalarından bağımsız olarak entegre olup faydalanabilecek.”

Taşman, Edoksis yazılımı ile e-defter’e ve e-arşiv’e geçiş sonrasında kağıt ortamında defter tutmaya gerek kalmayacağının altını çizerek, noter tasdikleme süreçleri, kağıt ortamda defterlerin arşivlenmesi, yasal defter süreçlerinde oluşan standart maliyetlerinde de ciddi oranda tasarruf sağlanacağını söyledi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir