Bimeks, 155. mağazasını Manisa’da açtı

Türkiye’nin ilk teknoloji perakende şirketi Bimeks, yeni mağazalar açarak hızla büyümeye devam ediyor. Satın aldığı Electro World mağazaları ile 114 mağazaya ulaşan Bimeks Salihli mağazası ile birlikte Manisa’daki 4., Türkiye genelindeki 115. mağazasını açtı.

2013 yılının son çeyreğinde de mağaza yatırımlarına hızla devam eden Bimeks daha önce açtığı Manisa Merkez, Akhisar ve Turgutlu mağazalarının ardından Manisa’daki 4. mağazasını tüketicinin yoğun ilgisiyle Salihli Kipa AVM’de açtı. Bu açılışla birlikte Türkiye’nin 49 ilinde 115. Mağazaya ulaştı. Bu açılıştan önce Electro World’ün Türkiye mağazalarını alan Bimeks mağaza sayısını 84’den 114’e çıkarmıştı.

16 Kasım Cumartesi günü saat 10.00’da hizmete giren Salihli mağazasının açılışını Bimeks Genel Müdürü Arif Bayraktar yaptı. Açılıştan sonra konuşan Arif Bayraktar, teknoloji perakende sektörünün çok üzerinde büyüyen Bimeks’in 2015 yılı hedefine doğru emin adımlarla yürüdüğünü belirterek “2015 hedefimiz Türkiye’nin 81 ili ve büyük ilçelerinde bir Bimeks mağazası açarak en yeni teknoloji ürünlerini iyi fiyatla teknoloji severlerle buluşturmaktır.” dedi.

Electro World mağazalarının da katılmasıyla birlikte, 49 şehirde 115 mağazaya ulaşan Bimeks mağaza zincirinın toplam satış alanı da 90 bin m2 oldu. 2013 yılını 700 milyon TL ciro ile kapatmayı hedefleyen Bimeks, 2014 yılında % 100 artışla cirosunu 1,4 milyar TL düzeyine yükseltmeyi hedefliyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir