Bir milyon kişi taksi ücretini kartla ödedi

BiTaksi, bir milyon yolculuğun dijital yolla ödendiğini duyurdu. BiTaksi tarafından yapılan açıklamaya göre, taksi arayan yolcu ile yolcu arayan taksiciyi akıllı telefonda buluşturan BiTaksi, hızlı, kolay ve güvenli seyahat ortamı sunuyor. BiTaksi uygulaması üzerinden gerçekleştirilen 4,5 milyonunun üzerinde yolculuğun 1 milyonu kredi kartı, PayPal ve BKM Express gibi dijital ödeme seçenekleriyle yapıldı.

Kredi kartıyla aylık ortalama gerçekleştirilen yolculuk oranı yüzde 26’yı bulurken, taksinin en çok kullanıldığı günler cuma ve cumartesi olarak belirlendi. Gün içerisinde ise taksi yolculukları 08.00-09.00 ile 18.00-19.00 saatlerinde yoğunlaşıyor.

Ankara’da kredi kartıyla taksi kullanımı oransal açıdan İstanbul’un üç katına çıkıyor. Ankaralıların yüzde 78’i BiTaksi’de kart kullanırken yüzde 22’si nakit ödemeyi tercih ediyor. Taksinin yoğun kullanıldığı günler ise perşembe ve cuma iken, taksi yolculukları en çok sabah 08.00-09.00 ile akşam 17.00-19.00 arasında yapılıyor.

Hizmete girdiği günden bu yana 1,5 milyon kişi tarafından cebe indirilen BiTaksi ile yapılan yolculukların toplamı 40 milyon kilometreyi aştı. BiTaksi İstanbul’da 10 bin, Ankara’da ise bin aktif sürücü ile hizmet veriyor.

Yüzde 100 yerli yazılım

“Cebindeki Taksi” sloganıyla yola çıkan, taksicilerle yolcuları akıllı telefon uygulamasında buluşturarak hızlı, kolay ve güvenli seyahat ortamı sağlayan BiTaksi, Mart 2013’te kuruldu. BiTaksi’nin şu anda İstanbul’da biri merkez olmak üzere 4, Ankara’da 1 ofisi bulunuyor. Yolcularına kredi kartı, BKM Express ve PayPal ile de ödeme imkanı sağlayan BiTaksi, yüzde 100 yerli yazılıma sahip. BiTaksi’ye kayıtlı İstanbul’da 10 bin, Ankara’da ise 1000 aktif sürücü bulunuyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir