BMW i modellerinde ileri teknoloji standart

BMW Group, ilk olarak 2007 yılında tanıttığı araç içi entegre ileri teknoloji sistemi olan ConnectedDrive’ın yeni neslini tanıttı. Öncelikle 2013 yılının Temmuz ayından itibaren üretilecek BMW modellerinde kullanılmaya başlanacak yeni nesil ConnectedDrive teknolojisi, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu toplam 25 farklı ülkede satılan BMW modellerinde müşterilerin kullanımına sunulacak.

Bununla birlikte yaz aylarında uluslararası tanıtımı yapılacak olan doğuştan elektrikli BMW i markasının modellerinde de yeni nesil ConnectedDrive teknolojisi standart donanım olarak sunulacak.

Tüm BMW i modelleri, elektrikli mobilite ve gelecekteki mobilite taleplerine yönelik olarak özel olarak geliştirilmiş BMW ConnectedDrive hizmetleri ve sisteme entegre bir SIM kart ile birlikte sunulacak. Yerleşik SIM kart, kullanım ömrü boyunca otomobilin BMW ConnectedDrive hizmetleriyle en uygun şekilde bağlantı kurmasını olanak sağlamakta.

BMW i buna ek olarak şimdiden BMW i ConnectedDrive hizmetlerini içeren bir navigasyon sistemiyle donatılmış ve elektrikli mobilitenin özel gereksinimlerine göre, geleceğin dünyasının ihtiyacı olan esnek, bireysel ve kullanımı kolay mobilite taleplerine yanıt verecek şekilde tasarlanmış.

Bunun örnekleri arasında Sürüş Mesafesi Asistanı, mevcut şarj istasyonlarının genel görünümü, en verimli rota hesaplama, Akıllı Acil Durum Çağrısı, toplu ulaşım seçeneklerine erişim kolaylığı, aşırı enerji deşarjına karşı Batarya Koruması özelliği de içeren BMW TeleServices ile BMW i Remote uygulaması ve BWM ConnectedDrive İnternet portalından erişilebilen diğer hizmetler yer alır.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir