BTK, Phorm hakkında inceleme başlattı

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Phorm Solutions şirketi hakkında inceleme başlatma kararı aldığını duyurdu. Kurumun internet sitesinde yer alan açıklama şöyle.

PHORM SOLUTIONS Firması ile ilgili, Medyada Çıkan Haberler Hakkında Basın Açıklaması   Türkiye’de bir İnternet Servis Sağlayıcısı ile ortak çalışmalar yürüten Phorm Solutions firmasının, internet kullanıcılarının trafiklerini takip ettiği, kişisel bilgi güvenliğini ve gizliliğini ihlal ettiği konusunda son zamanlarda gerek yazılı medya kanallarında gerekse sosyal medya ortamlarında çeşitli haberler yer almıştır.

Kişisel bilgilerin gizliliğinin ve güvenliğinin sağlanması hususu Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından bilgi teknolojileri ve iletişim sektörüne ilişkin olarak düzenlemiş olup, Kurum tarafından yapılan düzenleme ve denetleme faaliyetleri bu çerçevede gerçekleştirilmektedir.

Phorm Solutions firmasıyla ilgili söz konusu iddialar üzerine Kurumumuzca başlatılan çalışmalar,  söz konusu firmanın yurt dışında gerçekleştirdiği faaliyetler, anılan faaliyetlere ilişkin olarak alınan Kararlar da dahil olmak üzere, konu bütün yönleriyle değerlendirilerek sürdürülmektedir.  Sayın Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız, bu konuyu hassasiyetle takip etmekte ve Kurumumuzca da aynı hassasiyete paralel bir şekilde çalışmalar devam etmektedir.

Bu kapsamda yapılan çalışmaların neticesine göre, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından gerekli işlemler tesis edilecek ve konuyla ilgili kamuoyuna ayrıca bilgilendirme yapılacaktır.

Kamuoyuna saygıyla sunulur.

Konuyla ilgili şu haberleri de okuyabilirsiniz:

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir