Tanıştırayım; bu kızım Siri, bu da oğlum Mac!

Popüler Apple ürünleri,geçtiğimiz yıllarda ebeveynlerin çocuklarına verdiği isimleri de etkiledi. Bazıları kızına Siri, oğluna da Mac adını koydu. Ama hepsi bu kadar değil.

Johnson&Johnson firması adına bir araştırma yapan araştırma ve bilgi merkezi Baby Center, ebeveynlerin çocuklarına koyduğu isimler hakkında ilginç sonuçlara ulaştı.

Araştırmaya göre, Apple ürünleri geçtiğimiz yıllarda ebeveynlerin isim tercihlerini bir hayli etkiledi. bazı aileler kızlarına Apple ürünlerinde yer alan Siri uygulamasının adını veriyor. Ayrıca Mac kelimesi de erkek çocuklar için isim olarak tercih ediliyor. Apple da giderek popüleritesi artan isimler arasına girdi. Siri uygulaması da isim olarak tercih ediliyor

Deutsche Welle’nin haberine göre, öte yandan erotik üçleme Shades of Grey’deki karakterlerin isimleri Anastasia, Ana ve Grey, İngiliz Kraliyet ailesi üyeleri Harry ya da Pippa gibi isimler ve eski ABD başkanlarının isimleri de (Reagan, Kennedy, Carter, Lincoln, Nixon) tercih edilen yeni moda isimler arasında .

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir