Çanakkale 1915, Tivibu’nun katkılarıyla sinemalarda

TTNET’in yeni dönem TV platformu Tivibu, kullanıcılarına sunduğu zengin film içeriklerinin yanı sıra sinema sektörüne de destek olmaya devam ediyor. Ünlü yazar Turgut Özakman’ın kaleminden çıkan ve Türk milletinin yeniden diriliş hikayesini anlatan “Çanakkale 1915” filmi, Tivibu’nun katkılarıyla sinemaseverlerle buluşuyor.   TTNET’in yeni dönem TV platformu Tivibu, yılın merakla beklenen filmi “Çanakkale 1915”in yapımına katkıda bulunarak, sinema sektörüne destek verdi.

“Şu Çılgın Türkler” adlı kitabıyla milyonlarca okuyucuya ulaşan tarih araştırmacısı ve yazar Turgut Özakman’ın “Diriliş Çanakkale 1915” adlı eserinden beyazperdeye aktarılan “Çanakkale 1915” filmi, Tivibu’nun katkılarıyla sinemaseverlerle buluşuyor. Türk milletinin yeniden diriliş hikayesinin anlatıldığı film, 18 Ekim’den itibaren tüm Türkiye’de vizyona girdi.

“Çanakkale 1915” filmi, savaşın yapıldığı ve savaş sürecindeki kritik kararların alındığı gerçek mekanların kullanılmasıyla dikkat çekiyor. Çanakkale’de birçok isimsiz kahramanın destansı hikâyeleriyle ulaşılan zaferin öyküsünün anlatıldığı filmin yönetmenliğini Yeşim Sezgin üstleniyor.

Filmin başrollerini  İlker Kızmaz, Şevket Çoruh, Barış Çakmak, Celil Nalçakan, Mert Karabulut ve Barış Akbulut gibi yetenekli oyuncular paylaşıyor. “Çanakkale 1915”, çarpıcı görsel efektleriyle Türk sinemasının unutulmaz filmleri arasına girmeye şimdiden aday gözüküyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir