RSA dell

Dell siber güvenlik şirketi RSA’yı gözden çıkardı

Amerikan teknoloji şirketi Dell Technologies, siber güvenlik birimi RSA’yı Symphony Technologies Group tarafından yönetilen bir konsorsiyuma satma kararı aldı. Satışın 2,08 milyon dolar karşılığında gerçekleştirileceği bildirildi.

1982 yılında veri şifreleme sistemini icat eden RSA, bilgisayar sistemlerinin korunması ve kendi adını taşıyan siber güvenlik konferansları üzerinde çalışıyor. 12 bin 500’den fazla müşterisi bulunan RSA, dünyanın en büyük siber güvenlik konferansının da düzenleyicisi.

RSA’ya talip olan Symphony Technologies Group’un yönettiği konsorsiyumda bir emeklilik fonu ile özel sermaye fonu Alpinevest Partners bulunuyor. Grup, RSA’nın bünyelerine katılmasının, dijital dönüşümle birlikte ortaya çıkan müşteri odaklı sorunların bir kısmını çözmek için büyük bir fırsat olarak değerlendiriyor.

Dell Technologies ise bu satışla iş tanımını ve ürün portfolyosunu sadeleştimeyi planlıyor. Şirket stratejisinin önümüzdeki dönemde altyapı, platform ve cihazlarda veri korumasında otomatikleştirilmiş ve akıllı güvenlik oluşturulmasına odaklanması bekleniyor.

Euronews’in haberine göre, RSA, 2006 yılında 2,1 milyon dolara EMC tarafından satın alınmıştı. EMC ise, 2015’te Dell Technologies’in bünyesine dahil olmuştu.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir