GameX 2014 Fuarı başladı

Dijital oyun şirketlerini buluşturacak olan GameX 2014 4 Aralık itibarıyla kapılarını açtı. Fuarın ilk gününde 11 dalda verilen GameX Oyun Ödülleri de sahiplerini bulurken, müthiş mücadelelere sahne olan ESLGameX Şampiyonası da başladı.

Dünyanın en büyük dijital oyun şirketlerini ve oyun dünyasının en önemli isimlerini bir araya getirecek olan GameX 2014 fuarı, 4 Aralık Perşembe günü kapılarını ziyaretçilere açtı. 7 Aralık’a kadar sürecek fuar, dünyanın önemli oyun şirketlerinin yepyeni oyunlarını ve son teknolojilerini ilk kez gün yüzüne çıkarmalarına sahne olacak.

Onlarca teknoloji ve oyun firmasının katıldığı etkinlikte açılış programı birbirinden zengin içerikli konuşmalara sahne oldu. Saat 11:30’da başlayan etkinliğin ilk gününde Rönesans Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı H. İsmet Göksel, Oyunder Başkanı Tansu Kendirli, Crytek Türkiye Ülke Müdürü Serhat Bekdemir, ESL Güneydoğu Avrupa Müdürü Martin Kadimov, Oasis Global CFO’su Tim Luo, Turkcell Superonline Genel Müdür Yardımcısı Meltem Şahin, Turkcell Genç Segment Direktörü Bahar Uçanlar ve MediaSaturn Türkiye CEO’su Bülent Gürcan oyun dünyasına ilişkin son gelişmeleri ve oyun severleri bekleyen en yeni teknolojileri anlattılar.

Fuarın ilk gününde, oyun yapımcılarını, yayıncılarını ve en iyi oyunları ödüllendirme amacıyla düzenlenen “GameX Oyun Ödülleri” sahiplerini buldu.

• En İyi Yerli Oyun: Mount and Blade
• En İyi Bağımsız Oyun: Mine Craft
• En İyi Oyun Yapımcısı: Electronic Arts
• En İyi Oyun Yayıncısı: Mynet
• En İyi Oyun Müziği: Assasin’s Creed Unity
• En İyi FPS Oyunu: Wolfteam
• En İyi MMORPG Oyunu: World of Warcraft
• En İyi Web Tabanlı Oyun: Dark Orbit
• En İyi Free to Play Oyun: Goley
• En İyi Mobil Oyun: Railroad Gangs
• En İyi Canlı Yayıncı: zeoNNN

olmak üzere toplamda 11 dalda verilen ödüller, yapılan törenle kazananlara takdim edildi.

GameX 2014, dünyanın en önemli e-spor etkinliklerinden biri olarak gösterilen ESL Turnuvasına da ev sahipliği yapıyor. ESLGameX Şampiyonası çetin mücadelelere sahne olan turnuvaya gençler yoğun ilgi gösteriyor.

Rönesans Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı H. İsmet Göksel, GameX 2014 Dijital Oyun Fuarı ile ilgili şunları söyledi: “Bu yıl 9. Kez gerçekleştirdiğimiz GameX 2014 Dijital Oyun Fuarı’na katılımcıların gösterdiği ilgiden çok memnunuz. Fuarın ziyaretçilerini birçok sürpriz bekliyor. Türkiye’nin gelmiş geçmiş en büyük ödüllü DotA 2 ve Hearthstone Turnuvası ESLGameX, ESL Türkiye ve GameX ortaklığında gerçekleştirilecek. Ayrıca ASUS ve Crytek’in 4K oyun deneyimi ilk defa GameX’te sergilenecek. Bunlara ek olarak ziyaretçiler Vestel’in 4K teknolojisini tecrübe edebilecek. Joy Game, NTT Game ve Oasis Game gibi global oyun firmaları yeni oyunlarının lansmanlarını GameX 2014 Dijital Oyun Fuarı’nda gerçekleştirecek. Her yaştan oyun tutkunu bu fuarda dolu dolu, eğlenceli saatler geçirecek. Herkesi bekliyoruz.”

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir