Dünya liderlerine siber danışman

Online güvenlik şirketi Kaspersky Lab, şirketlere bilişim teknolojileri güvenliğiyle ilgili stratejik tavsiyelerde bulunmak amacıyla “Uluslararası Danışma Kurulu” oluşturdu. Dünyaca ünlü siber güvenlik uzmanlarından oluşan bu kurul, endüstri ve kamu sektörünün yanı sıra akademilerden, stratejik planlama ve şirketin öncelikli geliştirilecek iş alanlarıyla ilgili pratik rehberlik, bilgi ve değerlendirme sağlayacak yedi uzmanı bir araya getiriyor. Kurulun ilk toplantısı, 11 Şubat’ta Kaspersky Lab’in “Güvenlik Analistleri Zirvesi” ile bağlantılı olarak gerçekleştiriliyor.

ABD eski başkanı George W. Bush ve Başkan Barack Obama’nın siber danışmanlığını yürüten Howard A. Schmidt, Uluslararası Danışma Kurulu’nun da başkanlığını yapıyor olacak. Schmidt’e şu isimlerin eşlik edeceği açıklanıyor: Bruce Schneier, Jae-Woo Lee, Latha Reddy, Baroness Pauline Neville-Jones, Norbert Pohlmann ve Whitfield Diffie. Kurul üyelerinin kamu, ulusal ve uluslararası siber strateji konularındaki deneyimi, Kaspersky Lab’e de benzersiz bir uzmanlık ve rehberlik sağlayacak.

Kaspersky Lab Danışmanlık Kurulunun Başkanı Howard A. Schmidt, kurulla ilgili yaptığı açıklamada, “Günümüzün siber tehditleri herhangi bir coğrafyayla sınırlandırılamayacak global bir soruna dönüştü. İşte bu nedenle kurul üyelerini de farklı ülke, sektör ve deneyimlerden seçmeyi tercih ettik. Böylesine güçlü bir kurulun oluşturulması aynı zamanda, Kaspersky Lab’in BT pazarındaki güvenlik lideri konumunu da güçlendiriyor” dedi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir