Eğitim kurumları artık 3 boyutlu sergileniyor

Yayına başladığı 2008 yılından bu yana Türkiye genelindeki farklı sektörlerden binlerce firmaya ait 5 binin üzerinde binayı 3 boyutlu modelleyen ve hali hazırda Google Earth üzerinde en fazla sayıda 3D binaya sahip olan 3DLocationEarth.com, artık eğitim kurumlarını da haritadaki gerçek yerlerinde sergiliyor.

Google Earth tabanlı yazılımıyla kullanıcılarına 3 boyutlu sektörel bir rehber hizmeti sunan ve bu özelliği ile de dünyada tek olan 3DLocationEarth.com, şimdi de eğitim kurumlarını haritadaki gerçek yerlerinde sergiliyor. Aralarında Aka Okulları, Koç Üniversitesi, Koç Lisesi, Küçük Prens gibi kampüsü olan onlarca ilköğretim okulu, lise ve üniversite ile Türkiye genelindeki irili ufaklı çok sayıda devlet okulunun gerçeğiyle birebir hazırlanan 3 boyutlu modelleri internetten gezilebiliyor.

www.3DLocationEarth.com adresine giren ve ana sayfadaki “Eğitim” bölümünü seçenler, İstanbul’un yanı sıra İzmir, Ankara, Bursa, Sakarya, Kocaeli, Adana, Mersin, Muğla, Kayseri, Antalya, G.Antep gibi Türkiye’nin farklı illerindeki onlarca eğitim kurumunun 3 Boyutlu modellerini görebiliyor.

Ücretsiz olarak yararlanılan uygulamada kullanıcılar, oturdukları bölgede hangi eğitim kurumları olduğunu, bunlar içinde 3D modellenmiş olanların mimari yapılarını ve okulun bulunduğu lokasyonu görebilirken, daha detaylı projelendirilmiş olan kimi eğitim kurumlarının ise binalar dışında yol güzergahlarını, ulaşım alternatiflerini, sosyal alanlarını, yurtlarını ve kampüs içerisini de haritadaki gerçek yerinde inceleme fırsatı bulunuyor.

Uygulama hakkında bilgi veren 3DLocationEarth.com yöneticisi Aybars Görpe, “Okullar, insan trafiğinin en yoğun olduğu mekanların başında geliyor. Öğretmeninden öğrencisine ve velilere kadar her gün binlerce kişi okullara gidip geliyor. Dolayısıyla bu uygulama, eğitim sisteminin tüm paydaşları  için önemli yararlar sunuyor. Örneğin üniversite adayları, sınava girecekleri okulun nerede olduğunu, oraya nasıl gidebileceklerini 3D uygulama sayesinde rahatlıkla bulabilir. Yine sistem sayesinde, Türkiye’de öğrenim görmeyi planlayan yurt dışındaki öğrenciler buradaki okulları detaylı olarak inceleyebilir. Çocukları için okul araştıran veliler, sistemde kayıtlı 3 boyutlu okulları gezerek, okulun mimarisini, kampüsünü, geliş-gidiş güzergahlarını ve ulaşım olanaklarını oturdukları yerden kolaylıkla inceleyebilir” dedi.

Tamamen bir Türk girişimi olan 3DLocationEarth.com sitesini detaylı incelemek ve 3 boyutlu sergilenen okulları görmek isteyenler firmanın web adresini ziyaret edebilir ya da (0216) 349 84 25 numaralı telefondan bilgi alabilir.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve ürün incelemelerine yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir