El Cezire televizyonu ABD’de yayına başladı

AFP Haber Ajansı aboneleri için geçtiği haberde 20 Ağustos itibariyle Katar’ın El Cezire televizyonunun yerel yayın kuruluşu olan Al-Jazeraa America adlı TV kanalının ABD’de yayına başladığını duyurdu.

Yeni televizyon kanalı, daha önce ABD’nin eski başkan yardımcısı Al Gore tarafından kurulmuş olan Current TV’ye ait frekans üzerinden yayına başladı. Al-Jazeraa America’nın yayın yaptığı kablo şebekesinin Amerika’da 45 milyon abonesi bulunuyor.

Rusya’nın Sesi’nin haberine göre, 24 saat boyunca yayın yapacak Al-Jazeraa America’da haberlerin yanı sıra bilgi-analiz, ekonomi ve belgesel programları da yayınlanacak. Başlangıç döneminde diğer kanallarda saat başına 15 dakika olan reklam kuşağı Al-Jazeraa America’da sadece 6 dakika olacak.

Al-Jazeraa America’da şu an çalışan personel sayısı ise 850. Genel merkezi New York’ta olan kanalın ABD genelinde 12 şubesi bulunacak. El Cezire televizyonu 1996 yılında Katar’da kurulmuştu.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir