Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği’nde yönetim değişmedi

E-ticaret sektörünü büyütmek amacı ile hizmet veren Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği ETİD, 4. genel kurulunu gerçekleştirdi. Yeni döneminde de 2 dönemdir başkanlığını sürdüren Hakan Orhun, ETİD için çalışmalarına devam edecek.

Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (ETİD), 4. genel kurulunu yaptı, 2 dönemdir başkanlık görevini başarı ile sürdüren Hakan Orhun, yeni dönemde de bu görevi üstlendi. Türkiye’de e-ticarete ilişkin hukuki alt yapının oluşmasına ciddi katkıları olan derneğin yönetim kurulundaki başkan yardımcılığı görevini Oktay Yılmaz alırken, kuruldaki diğer isimle ise Evmanya.com Genel Müdürü Aslı Yaşasın, Sahibinden.com Genel Müdür Yardımcısı Bora Biçer, Doğan Online İş Geliştirme Bölüm Başkanı Emre Ekmekçi oldu.

Globalleşen dünyada, önemini ivme kazanarak artıran e-ticaret sektörünün gelişimine değinen ETİD Genel Başkanı Hakan Orhun, “Genç kitlenin yoğunluğu ve tüketim alışkanlıklarına bakıldığında, Türkiye, e-ticaret için oldukça doğru bir pazar. Bu nedenle de gelişimin hızla devam edeceğini düşünüyoruz.” diyerek e-ticaretin Türkiye’deki gelişimine dikkat çekti.

Bu gelişim için gerekli olan yasal düzenlemeler ve alt yapı çalışmalarının da çok önemli olduğuna vurgu yapan Orhun, “E-ticaretin gelişimi için yasal süreçler ve altyapı çalışmaların hız kazanması yönünde tüketicilerin haklı beklentileri de mevcut. Biz de sektörün gelişiminin hızlanması yönünde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir