Fatih Projesi ihalesinde Reeder de var

Türkiye’nin en büyük eğitim devrimlerinden biri olan Fatih Projesi’nin 49 bin adetlik ikinci pilot projesi için ihale 2 Ekim’de yapılacak. İhaleye yalnızca yerli firmaların katılabileceğinin açıklanmasıyla tablet piyasasındaki  firmalar hazırlıklarına başladı.

Fatih Projesi’nin belirtilen 49 binlik ikinci pilot projesine katılacak olan Selekt Bilgisayar CEO’su Uygar Saral, Türkiye’nin en iyi mühendisleriyle çalıştıklarını  belirtti.

22 modeliyle yılda 30 bin adet tablet satışı gerçekleştiren ve taşımacılık, filo yönetimi, telekomünikasyon ve eğitim sektöründe birçok projeye imza atan firmanın kurucu ortağı Uygar Saral “Fatih Projesi’nde bizce önemli olan konu, tabletleri temin ettikten sonra onların akıllı tahta ile senkronize çalışacağı ve içeriklerinin daha  verimli kullanılabileceği yazılım altyapısını da oluşturarak tümüyle teknolojiye entegre bir eğitim sisteme geçiş yapmak” diye konuştu.

Saral, “2013’te 100 bin adet tablet satışını ve 3G pazarındaki şirket payını arttırmayı hedeflediklerini” sözlerine ekledi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

1 thought on “Fatih Projesi ihalesinde Reeder de var

    MEHMET EMEK

    (24 Eylül 2012 - 16:48)

    İstanbul / Yenibosna ‘daki Dünya Ticaret Merkezinde 100 metre kare bir ofiste sabah 8 akşam 10 çalışan 5 tane tekniker çalıştırdıklarını. Üretimlerini ise yurt dışında başka firmaların yan sanayilerinden ürettiklerini bilmesem. İnanırdım da ı-ıh olmamış. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir