Fujitsu Forum, 10.000’den fazla ziyaretçiyi ağırladı

Avrupa’nın satıcılara yönelik en büyük bilişim teknolojileri etkinliği 10.000’den fazla ziyaretçinin katılımıyla gerçekleşti. Bu yılki Forum’da lansmanlar arasında FlexFrame’in birleşik SAP ortamlarını yöneten yeni bir versiyonu, Fujitsu Kişisel Bulut, yeni ve çarpıcı X Serisi masaüstü ailesi ve Avrupa Birliği’nin enerji yönetmeliklerine uyum sağlanmasına yardımcı olan Fujitsu Eco Track dikkat çekti.

Fujitsu’nun düzenlediği ve Avrupa’nın satıcılara yönelik en büyük bilişim teknolojileri etkinliği olan Fujitsu Forum bu yıl 7 ve 8 Kasım tarihlerinde yapıldı. “Bilişim Teknolojilerini Yeniden Şekillendirmek, İş Dünyasını Yeniden Şekillendirmek” sloganı ile yapılan etkinlikte bilişim teknolojilerinin geleceğini aydınlatan çok önemli yeni ve stratejik teknolojilerin tanıtımı yapıldı.  Bunlar arasında veri merkezi uygulaması FlexFrame’in yeni bir versiyonu ve Fujitsu Kişisel Bulut da yer aldı. Ayrıca PC’ler, ince istemciler ve monitörler için çarpıcı yeni bir tasarım ile şirketlerin Avrupa Birliği’nin enerji konusundaki yönetmeliklerine uyumunu sağlayan bulut tabanlı bir aracı da tanıtıldı.

FlexFrame Orchestrator birleşik SAP ortamlarını yönetiyor

Yeni veri merkezi yönetim platformu FlexFrame Orchestrator, kapsamlı veri merkezi operasyonları için SAP HANA yerleştirmelerine her türlü SAP uygulama ortamında destek veriyor. Bu destek, kaynak ve hizmet yönetimini, sunucuların hizmet verme süresini ve acil durumlarda kurtarma fonksiyonunu içeriyor. Müşteriler FlexFrame Orchestrator’ın yönettiği SAP IT alt yapısına entegrasyon sağlayarak, HANA yerleştirmelerinin karmaşıklığını ve maliyetini azaltabiliyor. Aynı zamanda sistemin esnekliği, hızı ve dayanıklılığı artıyor.

Fujitsu ilk kez FlexFrame donanımı ve yazılımı üzerindeki kısıtlamaları da kaldırıyor. Böylece bir sertifika programı aracılığı ile FlexFrame teknolojisine erişim artıyor ve bu teknoloji sertifikalı üçüncü taraf veri merkezi teknolojilerinde kullanılabiliyor.

Kişisel Bulut ile iş uygulamalarına ve veriye kolay erişim

Bugünün yönetilen iş ortamlarına kıyasla önemli bir tasarruf sağlayan Kişisel Bulut kavramı Fujitsu bünyesinde bir pilot uygulama ile hayata geçecek. Fujitsu Global Bulut Platformu’na dayanacak iç pilot uygulama sayesinde kullanıcılar iş ortamına ve iş uygulamalarına kendi Fujitsu Kişisel Bulut’ları ile erişebilecekler.

Ağı bulunan herhangi bir aygıttan erişilmesi mümkün olan Fujitsu Kişisel Bulut klasik iş dünyasının koşulları ile günümüzde hızla yaygınlaşan işle ilgili bilgilere erişme eğilim ve ihtiyacı arasındaki boşluğu gideriyor. Aynı zamanda araç yönetimi ve güvenlik maliyetlerini, ayrıca kişi başı yönetim ve bakım masraflarını azaltarak tasarruf yapılmasını da sağlıyor. Projenin sonuçlarına bağlı olarak, Fujitsu müşterileri için saha testleri ile yapılıp yapılmaması konusunda karar verecek.

Hepsi bir arada Fujitsu X Serisi ile masaüstü ailesine yepyeni bir tasarım sunuyor

Hepsi bir arada Fujitsu X Serisi, yeni bir PC, ince istemci ve monitör modelleri ailesi için özdeş ve çok şık bir görünüm sunuyor. Yenilikçi ve geleceği kucaklayan teknolojilere sahip olan X serisi, masaüstü teknolojisini tekrar ön plana çıkartırken, şirketlerin iş ortamlarını yeniden şekillendirmesine de yardımcı oluyor. X Serisi yarının ofis bilgi işlem teknolojilerinin neleri mutlaka içermesi gerektiğini ortaya koyuyor. Bunlar arasında interaktif dokunmatik ekranlar, sezgisel uyum desteği, çoklu platform ve araçlar üzerinden kolay bir kullanıcı deneyimi yer alıyor.

Fujitsu Eco Track ile Avrupa Birliği’nin enerji düzenlemelerine hızlı ve etkin bir şekilde uyum

Bulut tabanlı yeni bir çözüm olan Fujitsu Eco Track, şirketlerin Avrupa Birliği’nin yürürlüğe koyacağı yeni enerji uyum gerekliliklerine uyum sağlamasına yardımcı olacak. Gelecek yılın başlarında Fujitsu Bulut Mağazası’nda satışa sunulacak olan Fujitsu Eco Track, Avrupalı şirketlerin enerji uyumlarını kolay ve hesaplı bir şekilde gerçekleştirmelerini sağlayacak. Avrupa Birliği Enerji Verimliliği Yönetmeliği kısa bir süre içinde enerji uyumunu tüm şirketler için zorunlu kılacak.

Fujitsu Ltd. Kurumsal Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Uluslararası İş Başkanı Rod Vawdrey şu değerlendirmeyi yaptı:

“Geleceğin iş yerinin nasıl görüneceğini mi merak ediyorsunuz? Buluta güç veren veri merkeziyle mi ilgileniyorsunuz? İşinizde teknolojiden daha fazla nasıl yararlanabileceğinizi mi araştırıyorsunuz? Bütün bu soruların yanıtı Fujitsu Forum’da… Veri merkezinden masaüstüne, buluttan outsource edilmiş sistem yönetimlerini desteklemeye kadar her konuda Fujitsu Forum bugün var olan en kapsamlı çözümleri tanıtıyor. Fujitsu olarak müşterilerimize sadece bugünkü acil teknolojik sorunlarını çözmekte yardımcı olmakla yetinmiyoruz; aynı zamanda onlarla işbirliği yaparak bilişim teknolojilerinin yeniden şekillenmesine yardımcı oluyoruz. Böylece hem gelecekteki iş süreçlerinin hız ve etkinliğini artırıyor, hem de değer yaratıyoruz.”

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir