Galata İş Melekleri’nden SOCIAPlus’a yatırım

Melek yatırım ağı Galata İş  Melekleri (GBA), girişimci yatırımlarına devam ediyor. GBA son olarak, e-ticaret sitelerine, tüketicilerin alışverişlerinde diğer tüketiciler ile iletişim halinde olmalarını sağlayacak, dolayısıyla satın alma kararlarına yardım edecek sosyal ticaret uygulamaları sunan SOCIAPlus’a yatırım yaptı. E-ticaret sitelerinin internet üzerindeki tüm alışveriş süreçlerini ‘Sosyalleştiren’ SOCIAPlus’a 13 GBA üyesi 400.000 TL yatırım kararı aldılar.

Galata İş Melekleri Başkanı Emre Kurttepeli, son dönemde dünya e-ticaret sektörünün gündeminde olan ‘Sosyal Ticaret’ modelini, internet üzerinden alışveriş yapanlar arasındaki iletişimi arttırarak karar verme süreçlerini kolaylaştıracak, bunu yaparken de e-ticaret sitelerinin değişen ihtiyaçlarına cevap verecek, satışlarını arttıracak çeşitli uygulamalar ve araçları sunan SOCIAPlus’ın iş modeline ve ekibine inandıklarını, böylelikle yatırım yapma kararı aldıklarını belirtti.

Yatırım liderliğini Melih Ödemiş’in yaptığı SOCIAPlus, Hande Çilingir ve Serhat Soyuerel’in Yönetici Ortak olduğu, Mehmet Sinan Toktay, Arda Köterin, Doğukan Özyildirim dahil olmak üzere, 5 girişimci tarafından, zamanlarının çoğunu operasyona, pazarlama&satışa, genel teknik sistemlerini oturtmaya  harcayan ve  tüketici taleplerini karşılamak için zamanla yarışan e-ticaret sitelerinin, herhangi bir zaman ve iş gücü sarfetmeden sosyal ticareti aktif hale getirebilmeleri düşüncesinden yola çıkılarak kuruldu.

SOCIAPlus’ın önümüzdeki dönemde  Türkiye’de, önde gelen parekendecilerin online mağazaları ve diğer e-ticaret siteleri ile işbirliği yapmak, Avrupa’da ise e-ticaret sektörü hacminin en yüksek olduğu İngiltere ve Almanya pazarına girme hedefi bulunuyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir