Gangnam Style YouTube’da 1 milyar kez izlendi

Güney Koreli pop sanatçısı Psy’ın “Gangnam Style” adlı hit şarkısı Cuma günü bir tarihi rekora imza attı. Gangnam Style, YouTube video paylaşım sitesinde ilk kez 1 milyar kez izlenen video oldu. Şarkının videosu Temmuz ayında YouTube’a konmuştu.

Psy’ın Korece söylediği şarkının videosunda bir ata binermiş gibi yaptığı dans figürleri, tüm dünyada büyük bir hayran kitlesi oluşturdu. 34 yaşındaki Psy, Amerikan müzik listelerinde başarı sağlayan ilk Koreli pop sanatçısı oldu. Psy ayrıca Kasım ayında MTV Avrupa Müzik Ödülü’nün sahibi oldu.

Rolling Stone dergisi Gangnam Style’ı 2012’nin en iyi 50 şarkısı arasında 25’inci sıraya yerleştirdi. Psy’ın on yıl önce dile getirdiği Amerikan karşıtı görüşlerinin geçen ay yeniden yayınlanması, Koreli sanatçıya yönelik büyük hayal kırıklığına yol açmıştı.

Amerika’nın Sesi’nin haberine göre, bu açıklamalarından dolayı özür dileyen Psy, Başkan Barack Obama ve ailesinin de katıldığı “Washington’da Noel” galasına katılarak meşhur parçasını yeniden seslendirdi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir