Google Merchant Center Entegrasyonu

Google Merchant Center Entegrasyonu Nasıl Kullanılır?

Google tarafından sunulan bir tür reklam planlaması olan Google Merchant Center e-ticaret sitelerinin temel ihtiyaçları arasında yer alır. Bu uygulama sayesinde ürünlerinizi ve mağazanızda yer alan detayları Google’a yükleyerek hizmetler ve alışveriş kısmından daha fazla kişiye ulaştırabilirsiniz. Google, dünya çapında yaygın olarak kullanılan bir arama motoru olduğundan geniş müşteri kitlesine ulaşma hedefinizi, yapacağınız bu entegrasyon ile mümkün hale getirebilirsiniz.

Google Merchant nedir, diye baktığınızda bunun Google üzerinden alışveriş yapan kişilere ulaşmak üzere oluşturulmuş bir platform olduğunu görebilirsiniz. Bunun sayesinde insanlar satışa sunduğunuz ürün ya da hizmetle ilgili detaylı bilgiye rahatça ulaşabilir Satışlarınızı artırmak için etkili bir yöntem olan Google Merchant Center aynı zamanda markanızın bilinirliğini artıracak ve müşteri portföyünüzün genişlemesini sağlayacaktır. Bu uygulama sayesinde ürüne ait resimler, fiyatlar ve işe yarar tüm bilgiler görünecektir.

Google Merchant Center Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

Doğru şekilde yapacağınız Google Merchant Center entegrasyonu ile farklı pek çok özelliğe sahip olabilirsiniz. Bunu başarabilmek için öncelikle kendinize bir adet Google Merchant Center hesabı oluşturmanız gerekecektir. Ardından web sitenizi doğrulamalı ve hak talebinde bulunmalısınız. Onay aldıktan sonra Merchant center ürün ekleme aşamasına geçmelisiniz. Bunun için Google Merchant Center XML Feed oluşturma adımlarından faydalanabilirsiniz. Son aşamada ise Google hesabınız ile Merchant Center hesabınızı birbirine bağlamanız gerekecektir.

İlk aşamada hesap oluşturmak için Google çözümler sayfasını açmalısınız. Burada yer alan “başlayın” sekmesine tıklayarak yönlendirmeleri takip etmelisiniz. Açacağınız hesap sayesinde ürünlerinize ve mağazanıza ait bilgileri Google üzerinden alışveriş yapan kişilere ulaştırabilirsiniz.

Hesabınızı oluşturduktan sonra diğer aşamada ürünlerinizi yükleyebilirsiniz. Bu aşamayı e-ticaret platformu üzerinden yapacağınız entegrasyon sayesinde kolayca halledebilirsiniz. Google Merchant Center nasıl kullanılır ve yapılır diye araştırdığınızda en uygun seçeneğin bu alanda hizmet veren bir firma ile çalışmak olduğunu göreceksiniz.

Google Merchant Center Entegrasyonu

Google Merchant Center E-Ticaret Entegrasyonu

Web siteniz için Google Merchant Center entegrasyonu yaptığınızda ürünlerini arama sonuçlarında sağ kısımda ya da üst tarafta doğrudan sponsor bağlantılı olacak şekilde görünecektir. Bu entegrasyon ile sanal mağazanızda gerçekleşen her şey anlık olarak Google alışveriş sayfanız üzerine yansıyacaktır. Hizmeti Kobisi özel ekibinden aldığınızda mağazanız Google ile eksiksiz şekilde entegre edilmekte, yapılan işlemler size anlaşılır şekilde ifade edilmektedir. Size özel olarak uygulanacak etkili stratejiler sayesinde satışlarınızı artırmak için önemli bir adım atabilirsiniz. Ayrıca Google alışveriş reklamlarını verimli şekilde kullanabilir, ihtiyaç halinde Google ve Kobisi uzman ekibi ile hemen iletişime geçebilirsiniz.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir