Google Takvim, SMS’i öldürdü

Google’ın Takvim servisi, bugünden itibarer oluşturulan etkinliklerle ilgili SMS bildirimleri göndermeyecek.

Konuyla ilgili Google açıklamasında, şu görüşlere yer verildi:

“SMS bildirimleri, akıllı telefonların piyasaya girişinden önce kullanıma sunulan bir hizmetti. Akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla birlikte cihazınızdaki takvim uygulamasından veya Android cihazınız ya da iPhone telefonunuzdaki Google Takvim uygulamasından bildirim alma imkanına sahip oldunuz.

SMS bildirimleri etkin durumdaysa, SMS bildirimleri yerine pop-up bildirimler göreceksiniz. Bildirimler hakkında daha fazla bilgi edinin.

Not: Google Apps for Work, Eğitim Sürümü ve Devlet Sürümü müşterileri SMS bildirimleri almaya devam edecektir.”

Bu arada Google’ın “SMS bildirimleri, akıllı telefonların piyasaya girişinden önce kullanıma sunulan bir hizmetti” cümlesiyle SMS’in öldüğünü ilan etmesine rağmen, Google Apps for Work, Eğitim Sürümü ve Devlet Sürümü müşterilerine SMS bildirimleri göndermeye devam edeceğini duyurması kafalarda soru işaretlerine neden oldu.

SMS öldüyse, Google Apps for Work, Eğitim Sürümü ve Devlet Sürümü kullanıcıları için neden yaşatılıyor ki?

Yazar: Melih Bayram Dede

TechnoLogic'in Kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni. Gazeteciliğe 1993’te başladı. Çeşitli yayınlarda teknoloji editörü olarak görev yaptı, TV programları hazırlayıp sundu. İnsan Yayınları tarafından yayımlanan İnternet adlı bir kitabı var. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından verilen Sürekli Basın Kartı sahibi. Türkiye’de teknoloji medyasının en büyük sivil toplum örgütü olan Bilişim Medyası Derneği üyesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir