Google’dan Washington’da lobi atağı

Türkiye’de Youtube için Anayasa Mahkemesi’ne başvuran Google’in ABD’de lobi faaliyeti artıyor.

Washington Post gazetesinin haberine göre Google, 2013 yılında Washington DC’de lobicilik faaliyetleri için en çok masraf yapan 5 şirket arasına girdi.

2012’de General Electric’in ardından lobiciliğe en çok para harcayan ikinci şirket olan Google için gazete ‘bir zamanlar lobiciliği hor gören Google, artık etki yaratmanın ustası’ yorumu yaptı.

2012 yılından itibaren on yıldır sürdürdüğü lobi kampanyalarını boyutlarını büyüten Google, önümüzdeki yaz aylarında Kongre’nin bulunduğu Capitol Hill yakınlarında neredeyse Beyaz Saray büyüklüğündeki bir ofise geçerek Amerikan siyasetinde etki kazanmak için çabalalarına hız verecek.

Milliyet’in haberine göre, Google’ın lobicisi, eski Temsilciler Meclisi üyesi Susan Molinari gazeteye “Siyasi karar alıcıların interneti açık ve özgür kılmanın önemini anlamaları için çalışıyoruz” dedi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir