Google’ın çökmesinin faturası 500 bin dolar

Google’ın arama, Gmail, YouTube ve Google Drive gibi servisleri geçtiğimiz Cuma gecesi birkaç dakikalığına çökmüştü.

Google, servislerinin çalışmalarını yansıtan Apps Status Dashboard sitesinde, hizmetlerinin yüzde 50-70’inin çöktüğünü itiraf etti, ancak bir dakika sonra kısmen, dört dakika sonra da tamamen onarıldığını bildirdi.

Sky News Online, analiz şirketi GoSquared’a dayandırdığı haberinde, Google servislerinin kapatılmasıyla küresel internet trafiğinin yüzde 40 oranında düştüğünü belirtti.

Uzmanlar, bu olay için “benzeri görülmemiş” nitelendirmede bulundu. Google servisleri daha önce de çökmüştü, ancak hepsi birden ilk kez kapatıldı.

Rusya’nın Sesi’nin haberine göre, uzmanlar, servislerinin kapatılması yüzünden Google’ın uğradığı zararı da hesapladı. Hesaplamalara göre bu çöküş, şirkete 500 bin dolarla mal olabilir.

Çöküşün nedenleri şu anda bilinmiyor. 14 Ağustos gecesi, Microsoft’un Outlook ve SkyDrive servisleri de kapatılmıştı.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir