Gripin’in yeni albümü ilk kez TTNET Müzik’te

Türkiye’nin en büyük dijital müzik platformu TTNET Müzik’te, Türkçe rock’ın en değerli gruplarından Gripin’in yeni albümünün heyecanı yaşanıyor. Gripin’in 4. stüdyo albümü “Yalnızlığın Çaresini Bulmuşlar” dijital platformlar arasında ilk kez TTNET Müzik’te yayınlandı. Müzikseverler merakla bekledikleri albümü TTNET Müzik üzerinden dinleyebildikleri gibi indirme şansına da sahipler.

TTNET Müzik bir sürpriz yaparak Gripin hayranlarına grubun imzalı CD’lerini de hediye etti. TTNET Müzik Facebook sayfasında yapılan bir yarışmayla yirmi şanslı TTNET Müzik kullanıcısı grup üyeleri tarafından imzalanmış “Yalnızlığın Çaresini Bulmuşlar” albümünü kazandı.

Özellikle etkileyici sahne performanslarıyla geniş bir hayran kitlesi edinen Gripin’in yeni albümü; “yalnızlık”, “geçmişle hesaplaşma” ve “ayrılık” temalarının hissedildiği 11 şarkıdan oluşuyor. Gripin bu albümde de geleneği bozmayarak bir cover şarkıya yer veriyor. Leman Sam’ın yorumladığı en özel şarkılarından biri olan, söz ve müziği Şevval Sam’a ait “Gül Güzeli” isimli şarkı Gripin yorumuyla bu albümde tekrar hayat buluyor.

Albümde Gripin’in bağlama, ney, klarnet gibi enstrümanlara da yer vermesi ve birçok şarkıda yaylı grubu kullanması dikkat çekiyor. Gripin, dördüncü albümünün ilk video klibini ise albümle aynı ismi taşıyan şarkı olan “Yalnızlığın Çaresini Bulmuşlar”a çekti.

Şimdiye kadar sayısız konser veren ve birçok ödül alan Gripin, yeni albümü “Yalnızlığın Çaresini Bulmuşlar” ile başarılı kariyerine önemli bir adım daha ekliyor.

Facebook’ta müzik, TTNET Müzik’ten dinleniyor

TTNET Müzik kullanıcıları yerli ve yabancı hit şarkıları Facebook üzerinden de dinleyebiliyorlar. TTNET Müzik, Facebook’un Türkiye’deki müzik içeriğini sağlayan ilk iş ortağı olarak çok özel bir uygulamayı hayata geçirdi. Müzikseverler bu özel uygulamaya, TTNET Müzik web sitesi üzerinden Facebook hesaplarına giriş yaparak ulaşabiliyor.

Kullanıcılar dinledikleri tüm şarkıları, albümleri ve oluşturdukları listeleri arkadaşlarıyla paylaşıp yorum yapabiliyor. Ayrıca “http://www.facebook.com/kullanıcıadı/music” adresi üzerinden tüm kullanıcılar arkadaşlarının dinlediği şarkıları görebiliyor ve dinleyebiliyor.

Tek şarkı 1, albüm 4 TL

Müzikseverler TTNET Müzik’te yer alan tüm şarkıları ücretsiz olarak dinleyebiliyorlar. TTNET Müzik’ten şarkı indirmek de çok kolay. TTNET Müzik’in hayata geçirdiği yeni hizmeti sayesinde kullanıcılar tek bir şarkıyı ya da albümü artık tek bir “tık” ile kolayca indirebiliyorlar. TTNET Müzik’te bir şarkı 1 TL’ye, yerli albümler ise 4 TL’ye satın alınabiliyor. Ücretlendirme ise kullanıcıların TTNET ADSL faturası üzerinden yapılıyor.

TTNET Müzik’teki 100 şarkılık paket satın alma hizmeti ise yine aynı şekilde devam ediyor. TTNET Müzik paketine kullanıcılar ayda sadece 3 TL’ye üye olabiliyor ve 100 şarkı indirebiliyorlar. TTNET Müzik kullanıcıları mobil ödeme ile 4 TL’ye 100 şarkı paketi satın alabiliyorlar. Böylece müzikseverler, indirdikleri şarkı ve albümleri istedikleri cihaza aktararak diledikleri yerde dinleyebiliyorlar.

TTNET Müzik’te yer alan 3 milyona yakın şarkı, TTNET Müzik internet sitesinin yanı sıra TTNET Müzik iPhone, iPad uygulamaları ile Android tabanlı cihazlar için geliştirilen TTNET Müzik Android uygulaması üzerinden de ücretsiz olarak dinlenebiliyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir