‘Groupon-Şehir Fırsatı’nın adını kullanan siteye dikkat

Groupon Şehir Fırsatı isimlerinin kötüye kullanıldığını şikayet etti. Bu nedenle birçok tüketicinin mağdur olduğunu kaydeden firma, “Şehir Fırsatı ibaresinin farklı amaçlar ile “www.sehirfirsati.co” linki üzerinde yayın yapan kuruluş tarafından kullanıldığını tespit etmiş bulunmaktayız. Groupon Şehir Fırsatı’nın ismini kullanarak faaliyet göstermeye çalışan bu siteye lütfen itibar etmeyiniz” açıklamasında bulundu.

İnternetten alışveriş yapan tüketiciler www.sikayetvar.com’a gönderdikleri şikayetlerle kredi kartlarından yüklü miktarlarda para çekildiğini ve daha sonra alışveriş yaptıkları siteye ulaşamadıklarını şikayet ettiler. Ortak şikayetler ise sektörde bilinen online alışveriş sitelerinin ibarelerinin kötü niyetli kişiler tarafından kullanıldığı yönünde.

Yasal süreç başlatıldı  

“www.sehirfirsati.com” linki üzerinden yayın yapan Groupon Şehir Fırsatı, 13.07.2011 tarihinde 10 yıl süre ile tescil ettirdikleri Şehir Fırsatı ibaresinin farklı amaçlar ile “www.sehirfirsati.co” linki üzerinde yayın yapan kuruluş tarafından kullanıldığını kaydetti. İnternetten alışveriş yapacak tüketicileri “Son dönemde artan şikayetler nedeni ile, özellikle belirtmek isteriz ki bu site üzerinden gerçekleştirilen satış işlemleri ile Groupon Şehir Fırsatı’nın herhangi bir ilişkisi bulunmamaktadır. 2010 yılından beri sizlerin güveni ile sektörünün lideri olan Groupon Şehir Fırsatı’nın ismini kullanarak faaliyet göstermeye çalışan bu siteye lütfen itibar etmeyiniz. Tescil dolayısıyla yasal tüm hakları şirketimize ait olan Şehir Fırsatı ibaresinin kullanımı hakkında yasal süreçler başlatılmış durumdadır.Söz konusu site üzerinden herhangi bir alım işlemi gerçekleştirdiyseniz ve ürün/hizmet henüz tarafınıza sunulmadıysa, yasal mevzuatlar çerçevesinde işlem yaptığınız kart bankası ile iletişime geçerek işlem başlatabilirsiniz.”şeklinde uyardılar.

“Kredi kartımızdan habersiz para çekildi”  

www.sehirfirsati.co’dan alışveriş yaptıktan sonra bir daha siteye ulaşamadıklarını ve ürünlerinin teslim edilmediğini belirten tüketicilerin şikayetleri ise şöyle:

Yusuf Y.: “Sehirfırsatı.co adlı siteden 1 adet cep telefonu siparişi verdim fakat sipariş bilgilerime ulaşamadığım gibi mesajlarıma da cevap verilmiyor ve kredi kartımdan 1000 TL çekildi yardımcı olursanız sevinirim.”

Coşkun P.: “Bu şirket piyasa bedelinin yarısına telefon satıyoruz orijinal diye insanları yanıltıyor ne bir iletişim hattı nede Türkiye’de bir adresi var bağlantı kurulamıyor. İnternet adresi ‘co’ açılımlı birkaç kez mail attım cevap yok. Buradan da baktım bazı arkadaşlar alışveriş yapmış lütfen sizin aracılığınızla şikayet etmek istiyorum.”

Emre B. :“www. sehirfırsatı.co adlı siteden 2 adet cep telefonu siparişi verdim. Eğer yeterli çoğunluk sağlanırsa kartımdan para çekip telefonu yollayacaklarını yazmışlar. Fakat 1 haftadır çoğunluk sağlayamadı için saniye sayıp duruyor ama benim kredi kartımdan bilgileri verdiğim gün 400 TL çekmişler. Bu konuyla ilgili ne yapabilirim siteye mail attım fakat cevap yok telefon falanda yazmamışlar.”

Emre T.: “Facebook reklamlarında bulunan www. şehirfırsatı.co adlı internet sitesinden 699 TL ye 2 yıl garantili cep telefonu sipariş verdim. 699 TL’ye cep telefonunu kredi kartımla aldım. İnternet sitesini incelediğimde iletişim bilgilerine mail adresinden başka bir bilgiye ulaşamadım. Alışverişimle ilgili bilgilendirilmek istiyorum.”

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

1 thought on “‘Groupon-Şehir Fırsatı’nın adını kullanan siteye dikkat

    su

    (08 Temmuz 2015 - 11:46)

    Türkiye’nin sayılı Büyükşehir lerinden olmasına rağmen adana da hiç kampanya olmuyor bi zahmet işinizi yaparsanız iyi olur!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir