GTA 5 bir günde 800 milyon dolarlık satış yaptı

Popüler bilgisayar oyunu serisi Grand Theft Auto’nun en son sürümü olan GTA 5’in kendisi için önceden yapılan olumlu eleştirileri doğrular şekilde, piyasaya çıktıktan sonra 24 saat içinde 800 milyon dolarlık satış rakamına ulaştı.

Oyunun en yakın rakibi olan Call Of Duty: Black Ops 2 ise piyasaya çıktıktan 24 saat sonra 500 milyon Dolarlık hâsılat elde etmişti. PS3 ve XBox konsolları satışa sunulan GTA 5’den 24 saat içerisinde 6,5 milyon adet satıldı.

GTA 5, Güney Kaliforniya’da bulunan sanal şehir Los Santos’ta geçiyor. Rusya’nın Sesi’nin haberine göre, oyunun başlangıcından itibaren sanal şehirde yer alan tüm unsurların oyuncu tarafından kullanılabilmesine imkân tanıyan yeni tasarım ise GTA 5’i önceki sürümlerinden ayıran en önemli özellik olarak karşımıza çıkıyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir