Hillary Clinton e-postaları yayınlandığı için endişeli

Amerika Birleşik Devletleri’nin eski dışişleri bakanı Hillary Clinton 2012 yılında Libya’daki konsolosluğa düzenlenen saldırıyla ilgili kişisel elektronik postalarının yayınlandığı için endişe duyduğunu söyledi.

Ülkede gelecek yıl yapılacak başkanlık seçimlerine adaylığını koyan Clinton, dışişleri bakanı olarak görev yaptığı dönemde resmi elektronik posta adresi yerine kişisel hesabını kullandığı için yoğun eleştirilerine maruz kalmıştı.

Clinton, kişisel e-posta adresşnden Dışişleri Bakanlığı’nın resmi adreslerine mesaj göndererek gizlilik kurallarını ihlal etmekle eleştiriliyor.

Euronews’in haberine göre, Kaddafi rejimine karşı 17 Şubat 2011’de yapılan devrimin ardından istikrarın sağlanamadığı Libya’nın Bingazi kentindeki Amerikan Konsolosluğu’na 11 Eylül 2012’de düzenlenen saldırıda konsolos Christopher Stevens hayatını kaybetmişti.

Ülke sık sık çeşitli silahlı gruplar arasındaki çatışmalara ve şiddet olaylarına sahne oluyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir