HPE GreenLake Amazon Web Services etiya

HPE GreenLake ile kullanım başına ödeme fırsatı

HPE önümüzdeki üç yıl içinde, portföyünün tamamını bir dizi abonelik, kullanım başına ödeme ve tüketime dayalı teklif yoluyla sunacak. Orta ölçekli şirketlere yönelik ve uçlara dair yeni çözümlerle HPE GreenLake’i genişleten, CyrusOne ve Equinix aracılığıyla yeni modeller geliştiren HPE, Google Cloud ile stratejik ortaklık da kurdu.

HPE GreenLake, esneklik ve pazara hızlı çıkış sağlayan güçlü bir “Hizmet” portföyü sunarak müşteriler için dijital fırsatları baştan yaratıyor. HPE tarafından Forrester’a hazırlatılan bir rapora göre, müşteriler, fazla tedarik ihtiyacının ortadan kalkması sayesinde yüzde 30 sermaye harcaması tasarrufu, destek ve profesyonel hizmet maliyetlerinde yüzde 90 azalma ve BT projelerinin kurulum zamanında yüzde 65 düşüş sağlıyor.

HPE önümüzdeki üç yıl içinde, portföyünün tamamını bir dizi abonelik, kullanım başına ödeme ve tüketime dayalı teklif yoluyla sunacak. Bu kapsamda HPE, 2022 yılına kadar bir dizi abonelik modeli, kullanım başına ödeme veya “Hizmet” kanalıyla portföyün tamamını iş ortaklarına sunmayı hedefliyor.

Diğer yandan, donanım ve yazılımlarını sermaye harcaması (CAPEX) ve lisans temelli bir model çerçevesinde sunmayı sürdürecek olan HPE böylelikle iş ortaklarına, HPE ürünlerini ve hizmetlerini; isteğe bağlık olarak geleneksel satın alma modelinde veya “Hizmet” şeklinde temin etme seçeneği sunacak.

HPE GreenLake esnek yapısı ile dijital fırsatları baştan yaratıyor

“Yerinde Hizmet” olarak bilgi teknolojileri tedariğinde on yıldan uzun süredir öncü rol üstlenen HPE, yeni piyasalara ulaşmak, HPE GreenLake’i ölçeklendirerek büyümeyi hızlandırmak için dünya standartlarındaki iş ortağı ekosisteminden yararlanmaya devam edecek.

HPE GreenLake, esneklik ve pazara hızlı çıkış sağlayan güçlü bir “Hizmet” portföyü sunarak müşteriler için dijital fırsatları baştan yaratıyor. HPE GreenLake müşterilere, tüm iş yüklerini yönetebilmeleri adına tutarlı bir bulut deneyimi sağlayan, abonelik tabanlı, kullanım başına ödeme esaslı veya yönetilen “Hizmet”; BT şeklinde seçenekler sunuyor. HPE GreenLake portföyü, doğru dijital temeli oluşturabilmeleri için müşterilerine seçenekler sağlamak amacıyla HPE ve HPE’nin iş ortaklarından geniş kapsamlı, hedefe yönelik çözümler içeriyor.

Orta ölçekli şirketler için yeni HPE GreenLake teklifleri, uç için yeni hizmetler, ayrıca CyrusOne, Equinix ve Google Cloud ile yeni, genişletilmiş ortaklıklar içeriyor. HPE bunlara ek olarak, HPE Aruba Central, HPE BlueData, HPE Cloud Volumes, HPE InfoSight ve HPE OneView da dahil olmak üzere, abonelik modeli aracılığıyla sunduğu yazılım grubunda yatırım ve yenilikler yapmayı sürdürüyor.

Bugün, HPE GreenLake portföyü müşteriler için güçlü sonuçlar üretirken bilgi teknolojileri hizmet tedariğinde pazarın ilk yüzde 1’inde yer alıyor. HPE GreenLake’in toplam ekonomik etkisine dair HPE tarafından Forrester’a hazırlatılan bir rapora göre, müşteriler, fazla tedarik ihtiyacının ortadan kalkması sayesinde yüzde 30 sermaye harcaması tasarrufu, destek ve profesyonel hizmet maliyetlerinde yüzde 90 azalma ve BT projelerinin kurulum zamanında yüzde 65 düşüş sağlıyor.

HPE Türkiye Genel Müdürü Güngör Kaymak; HPE GreenLake’in esnek yapısı ile hem sektörde hem kurumların iş yapış biçimlerinde fark yarattığına dikkat çekerek; “HPE GreenLake, teknolojinin avantajlarını şirketlerin ihtiyaç ve tercihlerine göre kullanma imkanı sunarken hem zaman hem de bütçe tasarrufu sağlıyor” değerlendirmesinde bulundu.

Piyasada bir dönüm noktasında olduklarını belirten HPE Başkanı ve CEO’su Antonio Neri de, şunları söyledi:

“Herkes müşterilerine teknolojinin ‘Hizmet olarak’ sunulmasını istediğinin farkında, ancak müşteriler bunun istedikleri koşullarda olmasını istiyor. HPE’nin ‘Hizmet olarak’ kavramına benzersiz yaklaşımı, müşterilere seçim, esneklik ve kontrol sağlayarak HPE GreenLake’in muazzam başarısını perçinliyor.

Piyasa liderliğimizden faydalanmak, dünya standartlarındaki kanal ve iş ortağı ekosistemimizi güçlendirmek ve uçtan buluta tüm portföyümüzü HPE GreenLake portföyü altında sunmak için, bu fırsata hızlı bir şekilde yatırım yapmaya devam edeceğiz. Sonuç olarak, ‘Hizmet’ sunumunun yeni ve daha iyi bir yolunu geliştirerek, HPE’yi yeniden şekillendirecek ve pazarı dönüştüreceğiz.”

HPE GreenLake Quick Quote: Müşterilerin iş ihtiyaçlarından yola çıkarak hızlı fiyat teklifi ve şeffaf fiyatlandırma sağlayan, kullanıcı güdümlü, otomatik bir teklif aracı… Bu sayede iş ortakları, bir düğmeye basarak maliyet veya performans ihtiyaçlarına göre iş yüklerini kolayca ayarlayabiliyor. Quick Quote, HPE GreenLake’in teklif üretme süresini birkaç dakikaya indiriyor.

HPE GreenLake Chatbot: İş ortaklarının HPE GreenLake’e dair sorularına hızlı bir şekilde yanıt veren, Yapay Zekâ temelli, otomatik Chatbot, ilgili kaynakları aramak için harcanan zamanı ortadan kaldırıyor, daha hızlı cevaplar sağlıyor ve eğer bir soruyu hemen yanıtlayamazsa iş ortaklarını HPE GreenLake satış destek hizmetine yönlendiriyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir