Hypergear Flex Xtreme

Hypergear Flex Xtreme kablosuz kulaklık incelemesi [Video]

Hypergear’ın Türkiye’de vitrine çıkan Flex Xtreme model kablosuz kulaklığını inceleme fırsatı buldum. Flex Xtreme, kulak içi kullanım için tasarlanmış bir kulaklık. Hedef kitlesi ise günlük kullanımda ya da spor yaparken kendisini rahat hissetmek isteyenler olarak tanımlanabilir.

Bir Amerikan markası olan Hypergear’ın ürünleri Türkiye’de BİLKOM tarafından dağıtılıyor. Hypergear, ekonomik fiyatlı bir ürün yelpazesi sunuyor ve bu nedenle büyük ilgi görüyor.

Hypergear Flex Xtreme kablosuz kulaklık incelemesi [Video]

Ürünün kutusundan neler çıkıyor?

Öncelikle ürünün kutusunun hemen sağ tarafında açma bölümü bulunuyor. Bu bölüm mıknatıslı olarak tasarlanmış. Açtığımız zaman karşımıza sol tarafta bir fotoğraf çıkıyor. Sağ tarafta ise hemen kulaklığı görüyoruz.

Burada da çeşitli simgelerle kulaklığın farklı aktivitelerde kullanılacağı ifade edilmiş. Bunlardan birincisi dağcılık, futbol ve koşu bandında kullanım ya da dış alanlarda koşarken rahatlıkla kullanılabileceği vurgulanmak istenmiş.

Hypergear Flex Xtreme kablosuz kulaklık incelemesi [Video]

Üç farklı boyutta kulaklık başlığı

Ürünün kutusundan Flex Xtreme kulaklık, küçük, orta ve büyük boy kulaklık başlıkları, Mikro USB şarj kablosu ve kullanım kılavuzu çıkıyor. Bana inceleme için gelen ürün siyah renkteydi.

Hypergear Flex Xtreme’in siyah, beyaz, pembe ve mavi olmak üzere dört farklı renk seçeneği mevcut. Ancak Türkiye’deki e-ticaret sitelerine baktığımda siyah dışında renk seçeneği göremedim.

Hypergear Flex Xtreme kablosuz kulaklık incelemesi [Video]

Boyun bandının esnek oluşu faydalı

Ürünün tasarımına baktığımızda boyun askılı bir kulaklık bizi karşılıyor. Kulak içi kulaklıkların kontrol düğmeleri ve batarya bölümleri boyun askısının iki tarafında uzanıyor.

Hypergear Flex Xtreme’in boyun askısı esnek şekilde tasarlanmış. Kulaklığı taşımak için boyun bandını istediğiniz gibi sararak daha az yer kaplamasını sağlayabiliyorsunuz.

Ürünün boyun bandının esnek olmasını çok sevdim. Kullanım şeklinize göre dileğiniz gibi ayarlanabiliyor olması büyük kolaylık. Ürünün kulaklık başlıkları ise manyetik olarak birbiriyle kilitleniyor ve yine taşıma sırasında kullanıcısına kolaylık sağlıyor.

Spor ya da yürüyüş aralarında dinlenirken kulaklık başlıkları kilitlendiği için herhangi bir yere takılma veya kabloların dolaşması önlenmiş oluyor.

Hypergear Flex Xtreme kablosuz kulaklık incelemesi [Video]

Telefonunuza Bluetooth ile bağlanıyor

Hypergear Flex Xtreme, Bluetooth bağlantısı üzerinden akıllı telefonunuzla iletişim kuruyor. Kullandığım süre içerisinde bağlantıda herhangi bir kopma veya herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Kablosuz bağlantı son derece sağlıklı çalışıyor.

Akıllı asistan Siri’yi destekliyor

Müzik dinlerken ya da telefon görüşmelerinizi yaparken ürünün üzerindeki sol tarafındaki düğmeler size yardımcı oluyor.

Müziğin ses seviyesini ayarlama, parçalar arasında atlama, gelen çağrıları cevaplama gibi tüm işlevler ürününün üzerindeki dahili kumandadan yapılabiliyor.

Tabi burada hatırlatmakta yarar var, ürün Apple’ın sesli asistanı Siri’yi destekliyor. Siri’yi aktif etmek için de ürünün üzerindeki düğmeler size yardımcı oluyor.

Hypergear Flex Xtreme kablosuz kulaklık incelemesi [Video]

HD ses kalitesine sahip olması artı özellik

Ürün HD ses kalitesine sahip. Yani gerçeğe en yakın ses deneyimi sunuyor. Hypergear Flex Xtreme ile müzik dinlerken ses seviyesi beklediğimden daha iyiydi.

Bas, tiz ve orta sesler gayet gerçeğe yakın ve tatmin ediciydi. Bir kulak içi kulaklıktan beklenmeyecek oranda ses kalitesi yeterliydi. Sonuç olarak fiyat/performans açısından baktığımızda bu kulaklığın kendisinden bekleneni en üst düzeyde sunduğunu düşünüyorum.

Telefon görüşmesinde ses bir seviye düşük

Ürünü telefon görüşmelerim sırasında da kullanarak tecrübe ettim. Telefon görüşmesinde karşı tarafa sesin ulaşması ya da karşı taraftan sesin size ulaşmasında herhangi bir sorun ya da gecikme fark etmedim. Ancak telefon görüşmesi sırasındaki ses kalitesi müziktekinden bir seviye düşüktü.

Hypergear Flex Xtreme kablosuz kulaklık incelemesi [Video]

7 saate kadar pil ömrü vadediyor

Ürün kutu içerisinden çıkan Mikro USB kablo ile şarj ediliyor ve tek şarjla 7 saate kadar kullanım ömrü vadediyor. Tabi, gerçek çalma süresi dinlediğiniz müziğin ses seviyesine ve ses içeriğine göre değişkenlik gösterecektir.

Ürünün eksileri neler?

Hypergear Flex Xtreme kablosuz kulaklıkta Aktif Gürültü Önleme teknolojisi mevcut değil. Ayrıca suya ve tere dayanıklı olarak tasarlanmamış.

Üründe çift telefona aynı anda bağlanma desteği de yok. Ancak bu fiyat seviyesinde bir ürün için bunlar eksi sayılmaz. Ürün fiyat performans olarak çok başarılı ve bu fiyata satın alabileceğiniz iyi seçeneklerden biri sayılabilir.

Ürünün inceleme videosunu aşağından izleyebilirsiniz:

Yazar: Melih Bayram Dede

TechnoLogic'in Kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni. Gazeteciliğe 1993’te başladı. Çeşitli yayınlarda teknoloji editörü olarak görev yaptı, TV programları hazırlayıp sundu. İnsan Yayınları tarafından yayımlanan İnternet adlı bir kitabı var. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından verilen Sürekli Basın Kartı sahibi. Türkiye’de teknoloji medyasının en büyük sivil toplum örgütü olan Bilişim Medyası Derneği üyesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir