IBM Türk’te yine dış transfer

IBM Türk’ün yeni Genel Müdürü Isabel Gomez Cagigas oldu. Ekim 2009’dan beri bu görevi yürüten IBM Türk eski Genel Müdürü Michel Charouk ise IBM Büyüyen Pazarlar Organizasyonu’nda, Coğrafi Genişleme Stratejilerinden Sorumlu Başkan Yardımcılığı pozisyonuna atandı.

2003 yılından bu yana IBM bünyesinde görev yapan Isabel Gomez Cagigas,Ocak2013 tarihi itibarıyla IBM Türk Genel Müdürlüğü görevini yürütecek. 2009 yılının Ekim ayından bu yana Genel Müdürlük görevini yürüten Michel Charouk ise merkezi Şangay’da bulunan IBM Büyüyen Pazarlar Organizasyonu’nda, Coğrafi Genişleme Stratejilerinden Sorumlu Başkan Yardımcılığına atandı.

Başta telekom, kamu, sağlık olmak üzere çeşitli sektörlerde geniş satış tecrübesine sahip Gomez Cagigas, IBM Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi Telekomünikasyon ve Medya Sektörü Direktörü’ydü. Daha önce de SPGIT (İspanya, Portekiz, Yunanistan, İsrail, Türkiye) Kamu Sektörü bölümünde Küresel Teknoloji Hizmetleri Liderliği ve SPGIT Telekom ve Medya Sektörleri Liderliği görevlerini yürüten Gomez Cagigas, sağlık, satın alma, finans ve e-yönetim gibi önemli projelere de imza attı.

Edindiği başarılı iş deneyimleri ışığında yeni görevini yürütecek olan Isabel Gomez Cagigas yeni göreviyle ilgili olarak şöyle konuştu: “IBM’in en önemli 20 Büyüyen Pazar arasında gösterdiği Türkiye’deki stratejik büyüme sürecinde yer almaktan ve IBM Türk’ün 75. yılına denk gelen bir dönemde bu önemli görevi devralmaktan gurur duyuyorum. İstikrarlı ve parlak görünümlü bu ekonomide, çok çalışkan ve dinamik IBM Türk ekibi ve güçlü yerel IBM ekosistemiyle beraber çalışacak olmak benim için mutluluk verici. Daha önceleri olduğu gibi, IBM Türk Genel Müdürü olarak görev yapacağım dönemde de, Türkiye’deki müşterilerimizin ve çözüm ortaklarımızın en iyi şekilde faydalanacakları şekilde bilgi birikimimizi ve en yeni inovasyonları kendilerine sunmaya devam edeceğiz.”

İspanya Bilbao’daki Deusto Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olan Gomez Cagigas, ardından Avrupa’nın en iyi işletme okullarından Endüstriyel Organizasyon (EOI) Okulu’nda yüksek lisans ve IESE İşletme Okulundan Yönetim Geliştirme Programı derecesi aldı.

Beyrut Amerikan Üniversitesi’nde İşletme eğitimi alan, 30 yılı aşkın süredir farklı endüstrilerde ve dünyanın farklı bölgelerinde iş deneyimleri edinerek IBM’in 2008 yılında kurduğu Büyüyen Pazarlar biriminde kritik bir göreve getirilen Michel Charouk ise şunları söyledi: “Türkiye pazarında uzun yıllardır istikrarlı tablosunu korumayı ve iş dünyasını şekillendirmeyi sürdüren IBM Türk’ün bu yolculuğunun son 3 yılına büyük bir heyecanla liderlik ettim ve yeni görev alanım olan Büyüyen Pazarlara ilişkin değerli bir deneyim kazandım. Görevimi devrettiğim Isabel Gomez Cagigas,Avrupa’daki çalışmalarıyla, özellikle Türkiye açısından çok önemli olan kamu, sağlık ve Telekom gibi sektörlerde son derece deneyimli ve başarısını kanıtlanmış bir isimdir. Gomez Cagigas’ın liderliğinde IBM Türk’ün parlak tablosunu sürdüreceğine hiç şüphem yok.”

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir