İnternet hızı iki katına çıkacak mı?

Türk Telekom ile ABD’li Akamai şirketi arasında yapılan işbirliğiyle Türkiye’deki internet altyapısının iki kat daha hızlı hizmet vereceği iddia edildi.

Türk Telekom CEO’su Tahsin Yılmaz, Akamai ile yapılan iş ortaklığının Türkiye’deki internet erişimini daha da hızlandıracağını savunarak, “Yüksek veri trafiğine sahip içerik sitelerinin içeriğini Türkiye’de Akamai birlikte sunacak olmamız, altyapımızın daha verimli işlemesini sağlayacak, büyük bir performans artışı getirecek” dedi.

Basında yer alan haberlere göre, Akamai Kurucusu ve CEO’su Tom Leighton ise Akamai’nin ‘Aura Ağ Çözümleri’ sayesinde Türk Telekom’un müşterilerine cazip yeni servisler sunabileceğini, internet üzerinden içerik ve video taleplerine cevap verebileceğini vaad etti.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir