İnternetin yeni fenomeni ‘Gangnam Style’

Güney Koreli rap şarkıcısı Park Jae Sang (PSY) üç ay önce video paylaşım sitesi YouTube’a yüklenen “Gangnam Style” adlı şarkısıyla dünyanın internette en çok izlenen ismi olma rekorunu kırdı.

34 yaşındaki PSY, ata biner gibi dansı ve ritmik şarkısı “Gangnam Style” ile bugüne kadar internette 2 milyondan fazla beğeni alırken, “YouTube tarihinin en popüler videosunun aktörü” oldu bile. Temmuz ayının ortalarında siteye yüklenen şarkının izlenme sayısı şimdiden 300 milyona yaklaştı.

Tüm dünyada olduğu gibi ABD’de de üne kavuşan Güney Koreli şarkıcı son olarak bu ülkede tanıtım turundaydı. Aralarında MTV Müzik Ödülleri’nin de olduğu birçok televizyon programına katılan PSY, salı günü Amerika dönüşü Güney Kore’de bir basın toplantısı düzenledi.

Deutsche Welle’nin haberine göre, “Gangnam Style” Amerika’da zirveye çıkarsa, şarkının ünlü ata binme dansını halkın önünde yarı çıplak yapma sözü verdi. Amerika’da Apple iTunes listesinde şimdiden 1 numara olan şarkı ABD’nin resmi listesinde ise henüz 11. sırada.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir