İnternette en çok aranan yerli dizi Poyraz Karayel

Yandex, 2016’nın ilk üç ayında Türkiye’de internet kullanıcılarının en çok aradığı yerli dizileri araştırdı. Yapılan analizde ilk sırayı Poyraz Karayel alırken onu sırasıyla Kiralık Aşk ve Diriliş Ertuğrul izledi.

Sahip olduğu arayüzle Türkiye’de internet kullanıcılarının aradıkları videolara kolaylıkla ulaşmasını ve sevdikleri diziler hakkında bilgilere hızlıca erişmesini sağlayan Yandex, en çok aranan yerli dizileri araştırdı. Araştırmada 2016’nın ilk üç ayında yapılan aramalar dikkate alındı.

Yapılan analizin sonunda Türkiye’de internet kullanıcılarının en çok aradığı yerli dizinin, İlker Kaleli ve Burçin Terzioğlu’nun başrollerini paylaştığı Poyraz Karayel olduğu ortaya çıktı. Kanal D’de yayınlanan Poyraz Karayel’i Star TV’nin beğenilen dizisi Kiralık Aşk takip etti. Üçüncü sırada ise TRT’nin ses getiren yapımı Diriliş Ertuğrul yer aldı.

10 sezondur devam eden ve Türkiye’nin en uzun soluklu dizileri arasında yer alan Kurtlar Vadisi, en çok aranan diziler arasında dördüncü sırada yer alarak popülerliğini koruduğunu gösterdi. Kurtlar Vadisi Pusu’yu başrollerinde Burak Özçivit, Neslihan Atagül ve Kaan Urgancıoğlu’nun yer aldığı Kara Sevda adlı dizi takip etti.

Yandex’in yaptığı araştırmaya göre Türkiye’de internet kullanıcılarının 2016’nın ilk üç ayında en çok aradığı yerli diziler şu şekilde sıralandı:

1-Poyraz Karayel
2-Kiralık Aşk
3-Diriliş Ertuğrul
4-Kurtlar Vadisi Pusu
5-Kara Sevda
6-Kırgın Çiçekler
7-Aşk Yeniden
8-İlişki Durumu Karışık
9-Güneşin Kızları
10-Kördüğüm

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir