İnternette en hızlı satılan araç ‘Hyundai’

Sahibinden.com’da, yılın ikinci çeyreğinde “vasıta” kategorisinde en hızlı “Hyundai” satıldı.

Toplam 10 kategoride, 5 milyonu aşkın aktif ilan ile Türkiye’nin en büyük e-ticaret platformlarından sahibinden.com, 2015 yılı ikinci çeyrek sahibindex “vasıta” verilerini açıkladı.

Buna göre, 2015 yılının Nisan-Mayıs- Haziran aylarını kapsayan döneminde en çok tercih edilen marka “Renault” oldu. Renault’u sırasıyla Fiat,Volkswagen ve Ford takip etti.

Yılın ikinci çeyreğinde en çok satılan otomobil modeli ortalama 31 bin 250 lira fiyatla “Opel Astra” olurken, onu ortalama 35 bin lirayla Ford Focus, 26 bin 500 lirayla “Renault Megane” ve 29 bin lira fiyatla “Toyota Corolla” izledi.

Hyundai, 2015’in ikinci çeyreğinde ilan giriş tarihinden bağımsız olarak ortalama 11 gün ile en hızlı satışı gerçekleşen otomobil markası oldu.

Tüketici tercihlerinde ise en çok 2012, 2011 ve 2013 model, beyaz renkli, yakıt tipi benzin ve LPG araçlar ön plana çıktı. Yüzde 75 oranla manuel vites, yüzde 54 oranla da “Sedan” kasa araçlar en çok aranan özelliklerde ilk sıraya yerleşti.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir