İnternetteki sayfa sayısı 1 milyarı geçti

İnternetin 25 yılda ulaştığı nokta sınırları zorluyor. Dünya genelindeki aktif internet sayfalarının sayısı 1 milyarı geçti.

World Wide Web’in bulunuşunun üzerinden geçen 25 yıl sonra, dünya genelindeki internet sitelerinin sayısı 1 milyarı geçti.

internetlivestats.com sitesinde yer alan bilgiye göre, ölçümün yapıldığı çarşamba gününe kadar aktif internet sitesi sayısı 1 milyar 60 milyon civarındaydı. Deutsche Welle Türkçe’nin haberine göre, internetin babası sayılan İngiliz fizikçi Tim Berners-Lee bu haberi Twitter hesabından duyurdu.

Berners-Lee, 12 Mart 1989 tarihinde İsviçre’deki araştırma merkezi CERN’deki şefine World Wide Web konusundaki fikrini sunduğunda amacı, araştırmacılar arasında bilgi alışverişini kolaylaştırmaktı.

Bu tarih artık internetin doğum günü olarak kabul ediliyor. 59 yaşındaki araştırmacı projesiyle günümüzde milyarlarca insanın iletişimini mümkün kılan internetin temellerini atmıştı.

Günümüzde artık internet günlük hayatın ayrılmaz bir parçası gibi. Sitede yer alan habere göre, sadece salı günü Google’da 3 milyar 100 milyon arama yapıldı. 170 milyardan fazla e-mail gönderildi. Günümüzde 2 milyar 970 milyon internet kullanıcısı olduğu belirtiliyor. Ancak 3 milyar sınırı çok yakında aşılabilir.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir