İstanbul’un Ramazan ayı toplu taşıma karnesi

Kullanıcı sayısı 60 milyona ulaşan dünyanın lider toplu taşıma uygulaması Moovit, Ramazan ayında toplu taşıma ile ilgili İstanbul’daki kullanıcılarına bir anket yaptı ve işte sonuçları!

Anket katılımcılarının %60’ı, iftar, sahur ve trafik yoğunluklarını göz önünde bulundurarak Ramazan’da ulaşım bilgilerine erişimin her zaman olduğundan daha önemli olduğunu düşünüyor ve bu yüzden en güncel bilgilere sahip Moovit’i tercih ediyorlar.

Bu yıl Ramazan ayı için Metro İstanbul ve Marmaray seferleri 01:00’a kadar uzatıldı. Ama katılımcıların %80’i ise raylı sistemlerin 24 saat çalışmasını istiyor.

Yine Ramazan ayı boyunca İstanbullular en çok otobüs ve metroyu kullanmayı planlıyor. Bunu %48 ile Metrobüs ve %28 ile Marmaray izliyor. En az kullanılması planlanan ise %23 ile vapur seferleri.

İstanbul’da Ramazan boyunca en çok gidilmek istenen yerler ise şöyle sıralanıyor:
Eyüp
Sultanahmet – Eminönü
Kadıköy
Üsküdar
Beykoz

Moovit nedir?

Moovit, şehrinizde toplu taşıma kullanmayı çok daha basit ve güvenilir hale getirerek, tüm dünyada şehir içi ulaşımı kolaylaştırır. 60 milyon kullanıcıya ulaşan Moovit, dünyanın #1 toplu taşıma uygulamasıdır.

Moovit, dünyanın en büyük transit veri havuzu olarak günde 200 milyon veri noktası üretmektedir. Büyük Veri toplama işlemi, Moovit’in “Mooviters” olarak adlandırılan, şehirlerinin toplu taşıma bilgisini haritalandırmaya ve güncel tutmaya yardım eden 150.000’den fazla kişiden oluşan yerel editör ağı tarafından desteklenmektedir.

Moovit, dünya çapında 1.200’den fazla şehirde, 75’ten fazla ülkede iOS, Android & Web’de ve 43 dilde ücretsiz olarak kullanılabilir.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir