Logitech G502 Lightspeed

Kablosuz oyuncu faresi | Logitech G502 Lightspeed incelemesi

Oyunseverler için en önemli aksesuarların başında gelen farelerin seçimi çok önemli. Çünkü kullandığınız farenin teknik yetenekleri, oyundaki başarınızı etkileyen faktörlerden biri. Bu nedenle üretici firmaların sadece oyuncular için tasarlanmış fareleri var.

Aksesuar üretiminde önemli firmalardan biri olarak Logitech de G502 Lightspeed modeliyle oyuncuların performansına olumlu katkı sağlıyor.

Kablosuz olarak kullanılabilen Logitech G502 Lightspeed USB oyun faresi, kablosuz şarj desteğiyle de bataryanızın bitmesine hazırlıksız yakalanmaktan sizi kurtarıyor.

Kutudan neler çıkıyor?

Kutu içeriğine baktığımızda, fare, şarj kablosu ve ağırlıkların bulunduğu küçük bir kutu geldiğini görüyoruz.

Efsane serinin devamı

Aslında Logitech’in G502 modeli kablolu ve büyük bir kullanıcı kitlesi yakalayan oyun faresiydi. Logitech G502 Lightspeed ise klasik modelin güncellenmiş kablosuz hali.

Ürünün genel tasarımına baktığımızda Logitech’in G502 serisinin tasarımının korunduğunu görüyoruz. Bu tasarım ele kolayca oturan ve tüm fonksiyon tuşlarına kolay erişim sağlayan bir yapıya sahip.

16.000 DPI’ye kadar hassasiyet

Farede kullanılan Logitech’in yeni nesil HERO 16K sensörü, daha iyi tepki süresi ve hassasiyet elde etmenizi sağlıyor. 32 bit ARM işlemcisi bulunan ürün, 16.000 DPI’ye kadar hassasiyet ve 400 IPS hızı ile de oldukça iddialı bir oyuncu faresi.

Maksimum hızlanma değeri 40G olması da önemli.Kablosuz fareler söz konusu olduğunda özellikle oyuncu farelerinde tepki süreleri önem kazanıyor. Tepki süresi ise sadece 1 milisaniye.

Ağırlık ve denge ayarlanabiliyor

Kablolu modeline göre 7 gram daha hafif olan ürünün ağırlığı ise sadece 114 gram. Farenin ağırlığı ve dengesi kullanıcıların ihtiyacına göre ayarlanabiliyor.

Bu amaçla ürünün kutusundan 4 adet 2 gramlık 2 adet de 4 gramlık metal ağırlıklar çıkıyor. Bu ağırlıkları farenize takarak ağırlığınız dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Adaptör farenin içinde saklanabiliyor

Farenin adaptörü oldukça küçük tasarlanmış. Kullanılmadığı zaman farenin içinde saklanabiliyor

İşletim sistemi desteği

Logitech G502 Lightspeed kablosuz oyuncu faresi Windows, Mac OS ve Chrome OS işletim sistemleriyle çalışabiliyor.

LOGITECH G HUB yazılımı

Ürünün gelişmiş özelleştirme yeteneği mevcut. Logitech G HUB yazılımı sayesinde Logitech G502 Lightspeed kablosuz oyuncu faresinin kişiselleştirme özellikleri yönetilebiliyor.

11 programlanabilir tuş

Logitech G HUB yazılımıyla özelleştirilebilen 11 programlanabilir tuş mevcut. Bu tuşlara çeşitli görevler ve makrolar atanabiliyor. Üründe ek olarak iki modlu hiper-hızlı kaydırma tekerleği bulunuyor.

LIGHTSYNC RGB aydınlatma

Oyunculara kablosuz özgürlük sunan Logitech G502 Lightspeed, tam spektrumlu ve tamamen özelleştirilebilir LIGHTSYNC RGB aydınlatma teknolojisini destekliyor.

Bütün Logitech G RGB aygıtlarınızı birbirleriyle senkronize etmenize imkân veren ürün ile yaklaşık 16,8 milyon renkte ışıklandırmayı odanıza ve kurulumunuza göre özelleştirebiliyorsunuz.

RGB aydınlatma ayarları Logitech G HUB yazılımı üzerinden yapılıyor. Diğer Logitech ürünleriyle birlikte senkronize çalışarak ışıklandırma yapılabiliyor.

Kablolu ve kablosuz şarj

Logitech G502 Lightspeed, kablo ile kullanılırken bir yandan da şarj ediliyor. Şarj seviyesini bilgisayarınıza yükleyeceğiniz Logitech G HUB yazılımı yazımından takip edebiliyorsunuz. Fare tam şarj olduğunda kablosunu çıkararak tekrar kablosuz olarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

PowerPlay şarj sistemi seçeneği

Kablolarla uğraşmamak içinse Logitech’in PowerPlay adlı kablosuz şarj sistemini satın almanız gerekiyor. Bir mousepad görünümündeki bu cihaz siz kullanırken fareyi şarj ediyor ve böylelikle kablolarla uğraşmak zorunda kalmıyorsunuz.

5 dakika şarjla 2,5 saat oynayın

Ürünü USB kablo ile 5 dakika şarj ettiğinizde 2,5 saat oyun oynayabilme fırsatı elde ediyorsunuz. Batarya ömrü varsayılan ışıklandırma kullanıldığında 48 saat, ışıklandırmasız ise 60 saate kadar dayanabiliyor.

Fiyatı biraz yüksek

Gelelim fiyatlara… Logitech G502 Lightspeed kablosuz oyuncu faresinin fiyatı 1299 TL. PowerPlay adlı şarj ünitesinin Türkiye satış fiyatı ise 1890 TL civarında.

Kablolu fareler kadar hızlı

Logitech G502 Lightspeed kablosuz oyuncu faresi, önyargıları yıkıyor ve kablolu modeliyle hemen hemen aynı performansız kablosuz olarak sağlıyor.

Bu nedenle klasik G502 modelinden memnun olup da kablosuz modellere geçmekte kararsız kalanlar için Logitech G502 Lightspeed tatmin edici bir ürün.

Logitech G502 Lightspeed incelemesini aşağıdan izleyebilirsiniz:

Yazar: Melih Bayram Dede

TechnoLogic'in Kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni. Gazeteciliğe 1993’te başladı. Çeşitli yayınlarda teknoloji editörü olarak görev yaptı, TV programları hazırlayıp sundu. İnsan Yayınları tarafından yayımlanan İnternet adlı bir kitabı var. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından verilen Sürekli Basın Kartı sahibi. Türkiye’de teknoloji medyasının en büyük sivil toplum örgütü olan Bilişim Medyası Derneği üyesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir